אאא

ראש הממשלה, נפתלי בנט, ביקר היום (שלישי), בתרגיל אוגדתי של עוצבת געש, וקיים הערכת מצב, ביחד עם שר הביטחון, בני גנץ, והרמטכ"ל, רב-אלוף אביב כוכבי. במסגרת התרגיל, כ-3,000 לוחמים מחטיבות גולני, שריון, תותחנים וחטיבות מילואים, לצד מערכי מודיעין וחיל האוויר, מתרגלים תמרון במתווה הררי ולוחמה בשטח בנוי.

רה"מ בנט הודה ללוחמים על פעילותם למען ביטחון ישראל, ואיחל להם בהצלחה בהמשך התרגיל.

במהלך דבריו אמר בנט, "תקציב המדינה אושר והדבר הזה חשוב במיוחד לצה"ל, שיכול לתכנן נכון את המשאבים, להתאמן בצורה רציפה ואינטנסיבית ולהשקיע את כל מה שצריך בהיערכות למלחמה הבאה. צה"ל מתאמן היום בהיקפים גדולים מאוד וברמת כשירות גבוהה, גם למצב של תמרון, בכל מקום".

"אנחנו מוקפים באתגרים ביטחוניים והמטרה היא לנצל תקופות של שקט יחסי כדי לבנות כוח. לכן, אנחנו נערכים לתרחישים השונים, הקרובים והרחוקים", הצהיר ראש הממשלה ופירט כי "אנחנו מתמודדים עם איראן ושלוחותיה, בלבנון ובסוריה. לא משנה מה יקרה בין איראן לבין המעצמות, ואנחנו בהחלט מודאגים מהעובדה שאין מספיק קשיחות מול ההפרות האיראניות, ישראל תגן על עצמה, בכוחות עצמה".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

שר הביטחון, בני גנץ אמר במהלך הביקור, "אני שמח להיות פה בביקור באוגדה רב-זירתית, שהפכה בתקופתי כרמטכ"ל לאוגדה רב-זירתית לצד אוגדות נוספות, שמסוגלת לפעול בכל אחת מזירות הפעולה שצה"ל צריך. במקרה שלנו היא מתרגלת מתאר צפוני. אנחנו כמובן עוקבים אחרי כל מה שקורה בכל הזירות".

גנץ התייחס אף הוא לנושא האיראני ואמר, "אנחנו רואים בימים אלו את המדיניות של איראן גם בתוך איראן בהקשרי הגרעין, גם בהקשרי ההתעצמות שלה מחוץ לאיראן, ואת ההשפעה שלה בסוריה ובלבנון. העולם צריך לפעול כנגד איראן וישראל צריכה להמשיך לעשות את מה שהיא צריכה בכל אחת מהזירות בכלל ובזירה הצפונית בפרט".

בביקור השתתפו גם מפקד פיקוד צפון, אלוף אמיר ברעם, מפקד הגיס הצפוני הנכנס, אלוף סער צור, מפקד הגיס המטכ"לי ומפקד פיקוד ההכשרות והאימונים, אלוף מוטי ברוך, מפקד אוגדה 36, תא"ל דן נוימן, מפקד מל"י, תא"ל דוד זיני, ומפקדים נוספים.