אאא

שר הביטחון, בני גנץ, חשף היום (שלישי) כי "איראן ניסתה להעביר באמצעות כלי טיס בלתי מאויש חומרי נפץ מסוריה לגורמי טרור באיו"ש". בנוסף חשף גנץ  בסיסים בדרום איראן המשמשים לתקיפות בים.

בנאום שפנה לעולם, בכנס באוניברסיטת רייכמן , הציג גנץ את שיטות הפעולה של איראן ואת בסיס שאיפתה להפוך להגמון עולמי שיכפה את האידיאולוגיה הרדיקלית שלה. גנץ הדגיש את שיתוף הפעולה והברית החשובה עם ארה"ב ומדינות העולם.

בפתח דבריו התבטא שר הביטחון כי: " ישראל אינה 'עם לבדד ישכון', והאיום האיראני אינו רק עליה. איראן מבקשת להפוך להגמון אזורי ולאחר מכן לעולמי, ולהשליט אידיאולוגיה קיצונית, שבו זכויות אדם נרמסות, נשים מודרות, והמשאבים מוקצים לטובת המשטר".

שר הביטחן חשף כי "איראן מבצעת תקיפות באמצעות כטב"מי נפץ באמצעות שלוחיה וגם משטחה והציג שני בסיסים מרכזיים באזור שאבהאר ובאי קשם בדרום איראן, שמהם בוצעו פעולות לעבר המרחב הימי ושבהם ממוקמים גם היום כטב"מים תוקפים מתקדמים מסוג שאהד".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

לדבריו: "איראן פועלת גם מחוץ לאזור, מעבירה נפט ואמל"ח לוונצואלה, מפעילה את כוח קודס בדרום אמריקה ומנסה להחדיר את השפעתה לאפגניסטאן. הטרור האיראני מקודם באישור המנהיג חמינאי ותחת דירקטיבת צמרת המשטר.

"אחד הכלים המרכזיים הוא כטב"מים, כלי נשק מדויק, שיכול להגיע למטרות אסטרטגיות בטווח של אלפי קילומטרים, ובכך היכולת הזו מסכנת כבר היום את המדינות הסוניות, כוחות בינלאומיים במזרח התיכון וגם מדינות באירופה ובאפריקה".

לדבריו: ""בחודש פברואר 2018, שיגרה איראן כטב"מ מסוג שאהד 141 משדה התעופה T4 בסוריה, שנשא חומר נפץ מסוג TNT.  הכטב"מ יורט סמוך לבית שאן ויעדו היה להבנתנו גורמי טרור ביהודה ושומרון. איראן לא רק משתמשת בכלי טיס בלתי מאויישים כדי לתקוף, אלא גם בכדי לבצע העברות אמל"ח לשלוחיה".