אאא

אחרי שבפרק הקודם הסביר והמחיש לנו מדריך הכושר מוטי קסטר על קבוצות השרירים השונות ועל אימון נכון במתקני הספורט הציבוריים בירושלים הפרק נדבר ונמחיש על המתיחות הנדרשות, איך לעשות אותם נכון. על חשיבות האירובי ועל כל מה שצריך לדעת בדרך לכושר ובריאות.

"הארובי חשוב, בראש ובראשונה ללב שלנו" מסביר מוטי קסטל "הוא משמר ומחזק סיבולת לב ריאה, את קליטת החמצן בגופנו ואת זרימת הדם. כמו כן הוא משפר את העיכול ואת הפרשת הרעלים, וכמובן למשקל שלנו. דבר נוסף חשוב הוא מתיחות לפני ואחרי אמון, נצרך לשמירה על טווחי תנועה שלנו ומניעת פציעות וכו. הדבר השלישי שהוא קריטי בשביל בריאות זה נושא התזונה שעליו כל אחד היתיעץ עם תזונאי/ת שלו".

זה פרק נוסף במסגרת שתוף הפעולה עם עיריית ירושלים וכפי שסיפרה לנו דגנית פחימה הממונה על הספורט ואורח חיים בריא מטעם עיריית ירושלים בציבור החרדי: "יש כ- 330,000 אלף מתוכם הם שומרי תורה ומצוות אשר מתגוררים בשכונות שונות ובקהילות שונות. כאשר בכל קהילה ועדה יש את הדגשים והרגישויות שלה. אנחנו דואגים ליצור פתרונות מותאמים, לכל מגזר, קהילה ושכונה. הנה לדוגמה הפרוייקט הזה, שבא אחרי בנייה ושיפוץ של עשרות פארקים ברחבי העיר ויצרנו סרטוני הדרכה מיוחדים ונגישים במיוחד לציבור החרדי.

 בסייעתא דשמיא" היא אומרת "אנחנו יכולים להצביע על עשרות פרויקטים ומיזמים מוצלחים".