אאא

במסגרת יום הוקרה לפצועי מערכות ישראל ופעולות האיבה, הוזמן שליח חב"ד הרב מנחם קוטנר, מנהל האגף למען נפגעי הטרור בצעירי אגודת חב"ד, לדבר בפני חברי ועדת החוץ והביטחון.

הרב קוטנר גולל בפני הנוכחים את היחס הנדיר שהעניק הרבי מליובאוויטש זי"ע למצוייני צה"ל, לפני למעלה מחמישים שנה, כשפגש אותם באופן אישי, ודיבר בפניהם בשפה העברית. במשך דקות ארוכות סיפר נציג צעירי חב"ד, בראשות הרב יוסף יצחק אהרונוב, על המפגש המרגש, שעד היום חרוט בקרב המשתתפים בו.

בדבריו, הביא הרב קוטנר ציטוטים מיוחדים מדברי הרבי לאותם מצויינים, ובראשם הבקשה לשנות את שמם של מצוייני צה"ל - מנכי צה"ל למצוינים.

במהלך הישיבה, הרב קוטנר הוזמן לקרוא פרק תהילים בפני חברי ועדת חוץ וביטחון, לזכותם ולרפואתם של כלל מצוייני צה"ל ונפגעי פעולות האיבה. בסיום פרק התהילים כלל המשתתפים ענו אמן בקול רם.

בסיום פרק התהילים, בישר הרב קוטנר למשתתפים כי קיבל מסר מאשתו של הפצוע האנוש מהפיגוע בעיר העתיקה בירושלים, כי הוא החל לגלות סימני התעוררות. "היא ביקשה ממני לבוא לטיפול נמרץ להניח לו תפילין", סיפר הרב קוטנר, וסיפק הצצה לקשר הקרוב שהוא מנהל עם כלל בני המשפחות של נפגעי פעולות האיבה.

המשתתפים שמעו מהרב קוטנר על הפעילות האדירה שהוא מקיים, יחד עם שלוחי חב"ד בכל מקום ומקום, ונחשפו לסיפורים מרגשים, אליהם נחשף הרב קוטנר במשך שנות הפעילות.

צפו בוידאו.