אאא

הגאון רבי שמעון רייטשיק זצ"ל, שליח חב"ד במשך שנים רבות ורבה של קהילת חב"ד באחת משכונות לוס אנג'לס שבקליפורניה, הלך היום (רביעי) לעולמו, לאחר שחלה בנגיף הקורונה, והוא בגיל 68 בלבד. ברוך דיין האמת.

הרב רייטשיק זצ"ל נולד להוריו, הרב מנחם שמואל דוד ורעייתו לאה ע"ה, שנשלחו עוד בידי הרבי הריי"צ של חב"ד לקליפורניה, ובהמשך בידי חתנו הרבי מליובאוויטש זי"ע. ברית המילה שלו ושל תאומו הרב יוסף ע"ה נדחתה כיוון שנולדו פגים. אביו שאל בינתיים את הרבי איך לקרוא להם. הרבי הגיב כי מלמעלה מעניקים רעיון להורים באיזה שם לקרוא לילדיהם, ועל כן שיקרא בשמות שיחליט עליהם עם אשתו. התאומים נקראו, כאמור, שמעון על שם אביו של האבא, ויוסף יצחק על שמו של הרבי הריי"צ.

בשנת תש"ל למד הרב רייטשיק ע"ה בישיבת חב"ד במונטריאול, ומשם יצא בשליחות הרבי מליובאוויטש למלבורן שבאוסטרליה. אחת עשרה שנים מאוחר יותר, לאחר שנישא, חזר עם רעייתו - חנה ליבא, לבית גאנזבורג - ללוס אנג'לס מניו יורק כדי לסייע לאביו.

במשך קרוב לשני עשורים עבד שכם בשכם עם אביו. לימים לימד בישיבת 'אור אלחנן חב"ד' בלוס אנג'לס, ובהמשך עם גדילת הקהילה הפך לרב בית הכנסת 'לוי יצחק' באחת משכונות העיר, יחד עם איש העסקים הרב בערל ווייס ע"ה.

הותיר אחריו את רעייתו חנה ליבה תבדל לחיים, ואת ילדיו - הרב יוסף יצחק  מפלורידה, מרת סימה מלוס אנג'לס, הרב ישראל נח מקראון הייטס, גב' שטערנא שרה מלוס אנג'לס, הרב משה מברוקלין, גב' חיה מושקה מטורונטו, הרב אברהם אבא מלוס אנג'לס, ונכדים.

יהי זכרו ברוך.