אאא

משרד הבריאות עדכן הבוקר (ראשון) כי ביממה האחרונה אותרו 169 מאומתי קורונה חדשים בלבד, המספר הנמוך זה חמשה חודשים. גם מקדם ההדבקה במגמת ירידה והוא עומד על 1.05. כמו כן, אחוז הבדיקות החיוביות עומד על 0.52%. במהלך היממה האחרונה בוצעו 32,976 בדיקות.

עוד עולה מנתוני משרד הבריאות כי 168 חולי קורונה מאושפזים בבתי החולים, מספר החולים המאושפזים במצב קשה ירד והוא עומד על 128, מתוכם 73 מחוברים למכונות הנשמה. 84 חולים מאושפזים במצב קריטי.  

עד כה, 8,184 חולי קורונה נפטרו מאז פרוץ המגיפה. כמו כן, עד כה נדבקו בישראל 1,342,022 מאומתי קורונה.

משרד הבריאות עדכן כי עד כה 6,306,501 ישראלים קיבלו את מנת החיסון הראשונה לנגיף הקורונה, 5,772,575 קיבלו את מנת החיסון השנייה ו-4,069,085 קיבלו את מנת החיסון השלישית.

השבים מחו"ל יכנסו לבידוד; האיכונים יחזרו

כזכור, אמש החליט קבינט הקורונה כי בצל ווריאנט החדש שהתגלה בישראל. צוות המומחים הציג בפני חברי ועדת השרים את עמדתו, לפיה החיסון לקורונה חשוב בשלב זה יותר מתמיד, במטרה להגן על בריאות הציבור מפני תחלואה קשה.

להלן ההחלטות שהתקבלו בדיון:

- מתווה הכניסה והיציאה מן הארץ:

• תיאסר כניסת זרים לישראל מכל המדינות, למעט מקרים שיאושרו ע"י ועדת חריגים.

• ישראלים המוגדרים מחוסנים או מחלימים על פי נהלי משרד הבריאות, יבצעו בדיקת PCR עם הנחיתה בישראל שלאחריה ייכנסו לבידוד ביתי. בכפוף לביצוע בדיקת PCR שנייה ביום השלישי שתוצאתה שלילית, הנ"ל יוכלו להשתחרר מבידוד. מי שלא יבצעו את הבדיקה הנוספת ביום השלישי, יידרשו להשלים בידוד מלא.

• ישראלים לא מחוסנים יבצעו בדיקת PCR עם הנחיתה בישראל, שלאחריה ייכנסו לבידוד ביתי. בכפוף לביצוע בדיקת PCR שנייה ביום השביעי שתוצאתה שלילית, הנ"ל יוכלו להשתחרר מבידוד. מי שלא יבצעו את הבדיקה הנוספת ביום השביעי, יידרשו להשלים בידוד מלא.

• ישראלים ששבו ממדינות שהוגדרו כאדומות (רשימה מלאה הופצה ע"י מטה ההסברה למאבק בנגיף הקורונה) יבצעו בדיקת PCR עם הנחיתה בישראל, שלאחריה יועברו לבידוד במלונית קורונה עד לקבלת תשובה. לאחר קבלת תשובה שלילית, הנ"ל יועברו להמשך בידוד ביתי וביום השביעי יבצעו בדיקת PCR נוספת. בכפוף לתשובה שלילית בבדיקה השנייה, הנ"ל ישוחררו מבידוד.

המדינה תיידע את הישראלים שיוצאים לחו"ל כי ייתכן שינוי בהנחיות בעת שהייתם מחוץ לישראל, וכי הם ישאו באחריות לעמוד בהנחיות העדכניות בעת שובם לישראל.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

• בהידברות בין משרדי האוצר והתיירות, יגובשו דרכים לסייע לענף התיירות בהתאם.

עוד הוחלט כי יעשה שימוש באיכונים סלולריים שיופעלו על ידי שירות הביטחון הכללי למעקב אחר מאומתים שנושאים את הזן החדש "אומיקרון", במטרה לאתרם ולקטוע את שרשראות ההדבקה. החלטה זו תיכנס לתוקף לאחר אישור שרי הממשלה, בתקנות לשעת חירום. במקביל, יקודם הליך החקיקה בנושא.

- בחללים סגורים, יוחל מתווה התו הירוק בהתכנסות העולה על 50 משתתפים (במקום 100 משתתפים, על פי המצב הנהוג כיום).

- מופעים ופעילויות בחג החנוכה יוותרו ללא שינוי, בהתאם למתווה שאושר בשבוע שעבר, תוך הקפדה על כללי התו הירוק ויישום אכיפה מוגברת.

ההחלטות ייכנסו לתוקף מחר בלילה (בין ראשון לשני) בחצות, ויהיו בתוקף למשך 14 ימים.