אאא

ברוך דיין האמת: בבורו פארק נפרדו הלילה מר' משה שמואל פרקש ז"ל, ראש הקהל של קהילת סאטמר המקומית זה שנים רבות ומייסד מחלבת 'מהדרין'.

ר' משה שמואל נפטר במהלך השבת האחרונה בגיל 74, לאחר עשרות שנים של פעילות ציבורית. בשבועות האחרונים חש שלא בטוב.

לאחר שהשיב את נשמתו לבוראה, נטמן הלילה (מוצ"ש) בבית העלמין של סאטמר בקריית יואל, בסמוך לציון רבו - בעל ה'דברי יואל' מסאטמר, שהוא ומשפחתו היו מחוברים אליו - ולאחר פטירתו המשיכו בקשר עמוק ובסיוע נרחב למוסדות סאטמר.

אביו של המנוח, ר' בצלאל פרקש ז"ל, היה ממייסדי הקהילה של החסידות בשכונת בורו פארק, ואילו ר' משה שמואל שימש כראש הקהל במשך שנים רבות וכאחד מעמודי התווך של הקהילה.

בנוסף, לפני עשרות שנים - בזמן שרוב הציבור החרדי בארה"ב השתמש במוצרים שאינם מ'חלב ישראל' - הגה וייסד המנוח את 'מהדרין', מותג חרדי המייצר ומפיץ חלב ישראל ומוצריו בארה"ב ובעולם.

בתחילה ייצרה 'מהדרין' בניהולו של ר' משה שמואל כמויות מצומצמות של חמאה עבור מי שהקפידו שלא לצרוך חלב עכו"ם, לאחר מכן הוסיפו בחברה מוצרי בסיס אחרים כגון יוגורט, גבינת קוטג' ומעדני חלב. כיום קשה למצוא בית חרדי בארה"ב ובאירופה שלא משתמש בהיצע ההולך וגדל של מוצרי החברה, הכוללים גלידות, חטיפים חלביים, גבינות שונות, מזון לתינוקות ועוד.