אאא

דרמה ברמאללה: שני חסידי ברסלב נקלעו בטעות ברכבם לרמאללה וניצלו מלינץ'. רכבם של החסידים הוצת בידי המון מקומי, שהחל להקיף את הרכב בכיכר מנרא ולקרוא נאצות בצרחות לעבר החסידים.

אנשי מנגנוני הביטחון הפלסטינים הצליחו לחלץ את החסידים, והם הועברו לישראל לידי כוחות הביטחון.

לטענת האזרחים שנכנסו לרמאללה בשוגג, היה זה בעת שהיו בדרכם ליישוב חשמונאים. לטענתם, בעת שעצרו בתחנת דלק באזור ואספו כסף לדלק, שאל אחד מהם ערבי שחלף במקום 'איך מגיעים לחשמונאים בדרך הכי קצרה'. הלה הכווין אותם לכיוון הרשות. "ישר כשהגענו לכיכר, זרקו עלינו בלוקים ואבנים", תיארו.

‏גורם צבאי מוסר כי "הישראלים נכנסו עם מכוניתם לרמאללה והגיעו עד כיכר אל מנארה. הפלסטינים זיהו אותם והציתו את מכוניתם. הם הצליחו להימלט ושוטרים פלסטינים פינו אותם".

 החסידים בתוך הרכב (לפי סעיף 27א)

עם הגיעם לישראל נלקחו החסידים לחקירת משטרה, בניסיון להבין את סיבת האירוע.

מדובר צה"ל נמסר: "שני אזרחים ישראליים נכנסו לעיר רמאללה. האזרחים יצאו בליווי מנגנוני הביטחון הפלסטינים בתיאום עם כוחות הביטחון באזור. פרטי האירוע בבדיקה. נדגיש כי הכניסה לשטחי A אסורה ומסוכנת לישראלים".

בהמשך נמסר: "השניים הועברו על ידי מנגנוני הביטחון הפלסטיני לכוח צה״ל במחסום פוקוס שבכניסה לעיר רמאללה. שני האזרחים עברו בדיקה רפואית במקום ולא נזקקו לפינוי לבית חולים, וכעת הם מועברים לתחקור משטרת ישראל".

  • קטעי הוידאו מופצים ברשתות החברתיות וניסיונותינו לאתר את בעל זכויות היוצרים לא צלחו. אם זהות הצלם ידועה לכם הודיעו לנו בדוא''ל [email protected] השימוש בצילומים נעשה בהתאם להוראות סעיף 27א לחוק זכות יוצרים, התשס''ח-2007