אאא

"הציבור הספרדי לא יקבל פגיעה בגדולי מנהיגיו בשום דרך, משפחת פרוש לא למדו מטעויות העבר", כך תוקף ח"כ אוריאל בוסו את ראש עיריית אלעד, ישראל פרוש, בתגובה לדברים שאמר בריאיון באולפן 'כיכר השבת'.

לדברי ח"כ בוסו: "במשפחת פרוש לא למדו מטעויות העבר, מזלזול בגדולי ישראל לא יוצאים נקיים, מוזר שאתה לא מצליח להבין את זה כבן למי ששילם מחיר כבד פעם אחר פעם בעיריית ירושלים, לא זוכר עיר שראש עיר מצליח לייצר כל בוקר סכסוכים פנימיים פילוגים ופגיעה בגדולי ישראל.

"תחצה את הכביש, תבוא לפתח תקוה תראה איך מנהלים עיר מגוונת. 14 שנה שכיהנתי במגוון תפקידים בפתח תקוה לא נתקלתי בתופעות ההזויות שהבאת לאלעד שקטנה בפער מערים אחרות, הגיע הזמן שתבין שתושבי העיר לא רוצים עוד את הפלגנות הזאת, הציבור הספרדי לא יקבל פגיעה בגדולי מנהיגיו בשום דרך".

בסיום דבריו, הוסיף ח"כ בוסו: "כשאתה מבקש לתת טיפ לאריה דרעי תמיד תזכור שהוא הקים ובנה את העיר אלעד, והכרת הטוב היא לפני מתן טיפים".

 המתקפה של ישראל פרוש באולפן 'כיכר'

כזכור, במהלך הריאיון באולפן 'כיכר השבת', שישודר במלואו מחר בתוכנית 'סוגרים שבוע', התבטא פרוש על יו"ר ש"ס באלעד יהודה בוטבול: "הוא יושב ראש סיעת ש"ס, הוא צריך להבין שהוא צריך לכבד את כל המגזר החרדי, בוא נתחיל עם זה כך, ישראל פרוש בקדנציה השנייה באלעד, בקדנציה הראשונה מצאו סיבות למה לא להיות טוב איתו אבל הם קיבלו הכל, בקדנציה השנייה - גם קיבלו הכל, צריך למצוא את הסיבה למה שרוליק פרוש לא טוב, כי אם כן למה שלא יתמכו בו...

"יש פה איזו תקלה מסוימת, צריך ללמוד את התקלה הזאת, אני אשמח לשבת עם אריה דרעי ולתת לו טיפים או לשמוע ממנו, אני דרך אגב חייל שלו.

"בוטבול צריך להבין שהמרא דאתרא שהרב עובדיה מינה זה הרב מלכה, אי אפשר כל יומיים לשנות דעות. יש מרא דאתרא בעיר, יש סיעה בעיר - אם הם יעבדו ביחד הכל יהיה בסדר, לא יגיע אלי בחיים יושב ראש סיעה ויגיד לי 'אתה לא עובד עם המרא דאתרא', או לא נותן למרא דאתרא את מה שהוא צריך לקבל, יש למרא דאתרא שלושת אלפים ילדים שמה, לא יכולים לעשות על הגב שלי הון פוליטי".

בתגובה, תקף אמש ח"כ מיכאל מלכיאלי ואומר: "בשחצנות בלתי מוסברת יושב ראש עירייה מגלומן באולפן כיכר השבת ופוער את פיו בגסות וביהירות רבה נגד שלוחא דרבנן, ועוד הגדיל לעשות ובחוצפה מקוממת הוא מחלק הוראות לנציגי תנועת ש"ס הכפופים אך ורק למרנן ורבנן חברי מועצת חכמי התורה שליט"א, ומכתיב לנציגי התנועה הקדושה למי הם צריכים להקשיב.

"וכאילו לא די בכך, הוא אפילו מסכים לתת טיפים בניהול ליו"ר התנועה הרב אריה דרעי. חצוף מחוצף שכמותך, תתבייש. מי אתה שתחלק ציונים ותיתן עצות למרנן ורבנן מועצת חכמי התורה שליט"א?!.

"מכתב התמיכה והחיזוק של גדול הדור, מרן ראש הישיבה חכם שלופ כהן שליט"א ליו"ר סיעת ש"ס באלעד הרב יהודה בוטבול, מדבר בעד עצמו ואינו זקוק לפירושים מיותרים".