אאא

שורת הנחיות להתמודדות עם הווריאנט החדש, שחדר לישראל, התקבלו הערב (חמישי) בתום דיון שקיים ראש הממשלה, נפתלי בנט, עם שר הבריאות ניצן הורוביץ וגורמי מקצוע במשרדי הממשלה הרלוונטיים.

לפי ההחלטות שהתקבלו בדיון, קנסות יוטלו על הנוחתים בישראל שלא ביצעו בדיקת PCR שנייה ביום השלישי או השביעי לנחיתתם (בהתאם לנדרש). הקנסות יינתנו באופן אוטומטי.

משרד הבריאות ומשטרת ישראל יסנכרנו את מערכות המידע על מנת שהדו"ח יופק באופן אוטומטי. גובה הקנס יעמוד על 2,500 ש"ח. ההחלטה בנושא תיכנס לתוקף בתוך מספר שבועות, עם השלמת ההיערכות הטכנית למימושה.

עוד הוחלט על פיילוט "יישוב מחוסן", במסגרתו משרדי החינוך והבריאות, בשיתוף עם הרשויות המקומיות, יפעילו תכנית חיסוני ילדים מיוחדת ביישובים השונים, אשר במסגרתה ימומשו העקרונות הבאים:

• תיאום מוקדם בין משל"ט הקורונה, הרשות המקומית, בתי הספר, ועד ההורים המקומי, קופות החולים והרופא המחוזי.

• פעילות הסברה מקדימה במערכת החינוך בקרב ההורים ובני המשפחה טרם הגעת החיסונים.

• פעילות הסברתית ביישובים לקראת יום חיסונים מקומי ("הפנינג") ביישוב, במסגרתו יגיעו ניידות החיסון לבתי הספר ולמרכזי קהילה.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

במהלך השבוע הבא ייצא לדרך פיילוט ברשויות מקומיות ראשונות. במקביל, הנחה ראש הממשלה על היערכות מיידית להרחבת המבצע לכל הרשויות ובתי הספר בישראל.

- עוד הוחלט להמשיך בעבודת מטה, בהשתתפות כלל הגורמים, למציאת דרכים לעידוד התחסנות, אשר תוצג בהמשך.

- בדיון הוצעו מספר מנגנונים לשינוי ההנחיות בנתב"ג בהמשך. משרד הבריאות, משרד התחבורה ופיקוד העורף ישלימו את עבודת המטה בנושא, ויציגו המלצות וחלופות בהמשך.

בדיון השתתפו מנכ"ל משרד הבריאות, מנכ"ל משרד החינוך, מנכ"ל משרד הבט"פ, ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות, ממונה הקורונה, הממונה על ההתגוננות במשרד הביטחון, המשנה ליועמ"ש לממשלה, הממונה על התקציבים במשרד האוצר, המשנה לראש המל"ל, מפקד פיקוד העורף, וגורמי מקצוע נוספים.