אאא

חברי ועדת החוקה, חוק ומשפט של הכנסת אישרו היום (ראשון) את הארכת תקנות הקורונה העדכניות, במהלך הדיון בוועדת החוקה התברר כי המשרד הבריאות אינו פועל באופן פרטני למיפוי והסברה מול מתנגדי החיסונים.

מי שחשף זאת, היה ח"כ אורי מקלב, שתהה מדוע משרד הבריאות אינו ממפה את אותם מאות מתנגדי החיסונים, "ישנם מאות מתנגדי חיסונים שאינם מתחסנים לא בגלל בעיות הנגשת החיסונים אלא מסיבות עקרוניות כאלה ואחרות, מדוע שלא יקבלו טלפון מרופא המשפחה שלהם שיסביר להם את הסכנה באי ההתחסנות", אמר מקלב ודרש לערוך מיפוי מדויק של המתחסנים במנה הראשונה והשניה ומסרבים להתחסן במנה השלישית.

נציגת משרד הבריאות הגב' אילנה גנס רמ"ט בריאות הציבור, הסבירה כי נעשות פעולות מול משל"ט הקרונה וראשי הדסקים להנגשת החיסונים בערים בהן הם מזהים ירידה בכמות החיסונים, "אנו פועלים מול הרשויות בהם אנחנו מזהים ירידה, אנו מביאים לשם תחנות חיסון ניידות וכדומה" אך מתברר כי המשרד לא פועל באופן אישי מול אותם מתנגדי חיסונים אקטיביים.

יצוין, כי בנוסח התקנות החדש הוכנס הסעיף המתוקן אותו דרש ח"כ מקלב בדיון הקודם לפיו נוסעים המגעים לארץ ממדינות אדומות, לא יאלצו להמתין במלוניות עד להגעת כלל הבדיקות של הנוסעים באותו המטוס, אלא כל נוסע ישוחרר לביתו לאחר קבלת תשובה שלילית בבדיקת pcr, אותה ערך בשדה התעופה כשנחת.