אאא

כנס תקדימי לשדכנים וראשי קהילות הוביל למיזם חדש ומעניין בשם "כל אחד יכול להיות שדכן", כעין מצ'ינג ש שידוכים.

את המהלך יזם הגאון רבי חיים שמרלר יו"ר אירגון 'הגפן' ורב ביהמ"ד צאנז י-ם, והוא הושק אמש (שלישי) בכנס אותו הנחה סגר"ע מודיעין עילית הרב טוביה פריינד, נאמו מגידי המישרים הגאון החסיד רבי מנשה רייזמן והגאון רבי אשר דרוק.

העצה הפרקטית שהועלתה בכינוס לראשונה, ביוזמת ארגון 'הגפן' ו'קשר גלובל', הציעה שכל אחד יתנדב למען הרבות שידוכים, בדיוק כמו כל התנדבות אחרת בארגוני הצלה, עזרה וסעד, שמחת חולים או סיוע לנזקקים.

אם כל אחד יקדיש משעותיו ומזמנו למען המטרה הנשגבה וינסה לחשוב ולפעול למען מי שזקוק לשידוך - בין אם לנסות בעצמו לרקום ולהציע את השידוך ובין אם להתדפק על דלתי שדכנים מנוסים למענם , הרי שישועתם של המבוגרים, תהיה קרובה להגיע.

בכינוס המיוחד ששודר בכמה מוקדים בעולם הוכרז על מבצע מעין מצ'ינג, זה לוקח שעה יומית וזה שעה שבועית ואילו השלישי שלוש שעות כל חודש, וכך התווסף הרבה כוח אדם לשדכנים שיפעלו יחד בקידום והצעת שידוכים.

כל אחד יחד עם בני ביתו יחשבו ויתבוננו סביבם על הבחורים המבוגרים והבנות המבוגרות, ובמחשבה שכל אחד ישקיע, הן הבאת השמות והן במישור המעשי של ההצעה, יוכלו לבנות ולהקים בתים נאמנים בישראל.