אאא

כאלף משתתפים בהלווויתו של יהודה דימנטמן הי"ד שנרצח בפיגוע הירי אתמול ליד חומש. הוא ייקבר בהר המנוחות בירושלים בשעה 12:45. בהלוויה משתתפים חברי הכנסת איתמר בן גביר, אורית סטרוק, שמחה רוטמן וניר ברקת.

ראש ישיבת חומש הרב אלישמע כהן שיהודה דימנטמן למד בישיבתו אמר בהספדו: "חומש תישאר לנצח. חומש תתחזק. החותמת שהשאיר בישיבה כאן יהודה תישאר לנצח. נצמח יחד, נתפתח יחד. ויתקיים בנו הכתוב - כי דם עבדיו יקום ונקם ישיב לצריו וכפר אדמתו עמו".

אחיו שלומי ספד לו: "בשבתות והוא ואתיה עלו לכאן, גרו בפחונים, והכל עשו מתוך שמחה ולא מתוך כעס. אבל הבעיה היותר קשה שלנו זה לא האויבים המסתובבים כאן מסביב, אלא שלעם ישראל יש חולשה, וזה הכי כואב, שחלק מהממשלות תקעו כאן את הגלגלים".

אני קורא לראש הממשלה שחלקנו במשפחה הקרובה הצביעו לו, חזור בתשובה, חזור למה שאתה אמרת לא לפני הרבה זמן, ומי יודע אם לא לעת הזאת הגעת למלכות, חדש את הישוב בחומש לא רק את הישיבה, ההריסות כאן זה כתם שחור למדינת ישראל, הערבים כאן מסביב צוהלים ושמחים לראות איך אנחנו מושפלים, במיוחד ע"י לצערנו הגדול, בג"צ ועוד אנשים משונאי ישראל עוזרים להם במאבק הזה, אנא הרם קרן ישראל עמך, הקב"ה שדמו של יהודה לא יהיה לחינם, אנחנו דורשים ואנחנו נהיה כאן ואנחנו נסכן את נפשנו, ומדינת ישראל תדאגו שאנחנו כאן נחיה לבטח ולשלווה, ארצנו היא ולא ניתן אותה לאחר.

בע"ה ה' יקום דמו.

אני רוצה לחזק את הורי היקרים שבעשר שנים האחרונות, אבא ואמא מחזקים, מלמדים ומטפלים בסבא משה שיחיה וסבתא הדסה שנפטרה, במסירות נפש. הרבה כוחות צריך לזה, אבל עכשיו שדמו של יהודה יתן לנו כוחות להמשיך במפעל שאבא ואמא הקימו, 12 אחים אנחנו, כולנו באחדות, באהבה ובשמחה, שנמשיך האלה ואנחנו לא נישבר ולא ניכנע

אתיה, אחותנו את היי לאלפי רבבה".

נמשך המצוד אחר המחבלים שביצעו את פיגוע הירי בשומרון, שבו נרצח אמש (חמישי) יהודה דימנטמן בן ה-25, נשוי ואב לתינוק משבי שומרון. על פי הדיווחים עד כה נעצרו מספר פלסטינים באזור הפיגוע שקשורים ככל הנראה לסיוע למחבלים. כוחות הביטחון אף החרימו חומרים ממצלמות אבטחה באזור בניסיון לעלות על זהות הרוצחים.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

כזכור, שני מחבלים ארבו לרכב ובו תלמידי הישיבה בפתח היישוב חומש בין השיחים. בעת שהתקרב הרכב לכיוונם הם ירו לעברו 16 כדורים בשלושה צרורות. דימנטמן נהרג ועוד שניים נפצעו.

יהודה דימנטמן הי''ד (באדיבות המשפחה)

יהודה דימנטמן הי"ד (באדיבות המשפחה)
הגדלה

ראש הממשלה נפתלי בנט הגיב לפיגוע הקשה והבטיח ללכוד את המחבלים: "יחד עם כל עם ישראל, אני שולח תנחומים מעומק הלב למשפחתו של הנרצח בפיגוע הקשה שאירע הערב בשומרון, ומאחל החלמה מהירה לפצועים. כוחות הביטחון ישימו את ידם על המחבלים במהרה. אנו נבוא עמם חשבון".

מהליכוד נמסר: "אנו שולחים תנחומים מעומק הלב למשפחתו של הנרצח בפיגוע הקשה הערב בחומש שבשומרון ומתפללים לשלום הפצועים. במקום להסית נגד המתיישבים הממשלה הכושלת הזאת חייבת להילחם במחבלים".

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן הגיב לפיגוע הקשה בחומש: "ממשלת ישראל מאבדת את ההרתעה, סדרה של צעדים שוב ושוב גורמים לטרור הערבי מבית הרשות הפלסטינית להרים את קולו".