אאא

חשיפת 'כיכר השבת': היחידה המרכזית של משטרת ירושלים עצרה היום (שני) חרדי החשוד בתקיפת ח"כ מאיר פרוש לפני מספר חודשים. החשד הוא כי אותו עצור תקף אף מספר רבנים נוספים בחודשים האחרונים. על חלק מפרטי החקירה עדיין ישנו צו איסור פרסום.

כזכור, בעשרת ימי תשובה המתינו אלמונים בעלי חזות חרדית ליד ביתו של חבר-הכנסת מאיר פרוש, יו"ר סיעת 'שלומי אמונים' ב'יהדות התורה', קראו לעברו קריאות גנאי, ניסו לתקוף אותו ואף לגזוז את זקנו.

לפי החשד, האלמונים, שהיו רכובים ככל-הנראה על קורקינט או על אופנוע, ניסו לתקוף את ח"כ פרוש באלימות, אך ללא הצלחה לאחר שנהדפו על-ידו. המשטרה פתחה בחקירה בניסיון לאתר את התוקפים ולבדוק את המניע למעשה. כעת, כאמור, נעצר חשוד במעשה.

בשיחה עם 'כיכר השבת, שחזר פרוש את רגעי התקיפה. "הוציא מספריים ותפס לי את הזקן", תיאר. הוא הוסיף: "זה לא נוח, לא הייתי רוצה לומר שזה טראומה, זה פוגע באדם כשמי שהוא לא משוחרר - עלול לעמוד בפני מצב כזה, ומה שמדאיג אותי יותר זה שנניח כשיתפסו כבר את את אותו אחד ויוכיחו שזה היה הוא, יבואו לבית המשפט ובית המשפט יגיד 'אז מה אם לא יהיה לך זקן'? לא שבר לך את היד, לא חלילה עיוור אותך, הוריד לך את הזקן..."

כשנשאל אם יכול להעריך מי עומד מאחורי התקיפות, השיב: "אני לא יכול לומר כיוון שאין שום דבר היום שהוא בהתנגדות מסוימת, עם קהלים כאלו או אחרים". כשנשאל אם ברור לו שזה על רקע העשייה הציבורית שלו, השיב: "אין לי מושג, אני לא יכול לדעת, אני לא חייב לאנשים כסף שירוצו אחריי לגזור לי את הזקן".