אאא

המעצר הדרמטי שנחשף ב'כיכר השבת': אחד משלוחיו של משה איראם, החרדי הקיצוני מירושלים שנעצר בחשד לשורת  מעשים פליליים, הגיע לבני ברק והזיק את דלת ביתו של אב"ד בני ברק ותלה מכתב איומים.

לפני מספר חודשים, הגיע שוחלו של איראם הקיצוני לעיר בני ברק, כשבידו מטרה ברורה - להפחיד את הדיין מבני ברק, הגאון רבי יהודה סילמן.

אותו שליח, נצפה במצלמות האבטחה של בית הרב סילמן, כשהוא מגיע באמצע הלילה, עם ציוד מהבית וסותם את דלת המנעול של הרב סילמן.

בנוסף, תלה אותו שליח מכתב איומים כנגד הרב סילמן, שגם חשף את מטרת בואו. במכתב נכתב; "ליודה סילמן, רצחתם את אחותי בחיסונים! עכשיו אתם באים לרצוח את הילדים".

בסיום המכתב, נכתב בכתב ידו ככל הנראה של אותו משה איראם איום: "סופך קרב, והמכתב נחתם בשם: "גואל הדם".

ל'כיכר השבת' נודע, כי לא מדובר רק במכתב אחד שנשלח לביתו של הדיין, אלא שבמהלך השנה האחרונה, מאז החלו החיסונים, הדיין קיבל לביתו עוד הרבה מכתבים וזאת כאמור בשל התמיכה של הדיין בחיסונים.

כזכור וכפי שנחשף ב'כיכר השבת', המשטרה עצרה אמש (שלישי) את איראם בחשד לשורת מעשים פליליים במסגרת מאבקי דת קיצוניים שניהל בתוך החברה החרדית, כאשר ניצל צעירים כדי שהללו יוציאו לפועל את מזימותיו ואף ניסה להוציא לפועל רצח - שנמנע בעקבות מעצרו. המעצר הותר לפרסום לבקשת 'כיכר השבת'.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

איראם, סב לנכדים, המתגורר במרכז ירושלים בסמוך לשוק, ניהל מאבקים אלימים כלפי אישים שונים ורבנים בחברה החרדית, כאשר אחת השיטות הייתה לגזוז את זקנם. כרגע, הוא חשוד בעבירות של ניסיון שידול לרצח, קשירת קשר לביצוע פשע, תקיפה וחבלה ע"י שניים, תקיפת עובד ציבור והיזק לרכוש.

מספר גדול של רבנים ודינים שהורו לציבור להתחסן מפני נגיף הקורונה קיבלו בימים האחרונים מכתבי איומים, חלקם איומים ברצח, מהחשוד שנעצר אתמול. חלק מהמכתבים לא הגיעו לכתובות הנכונות.

בשנים האחרונות, איראם, שכבר נעצר בעבר על-ידי המשטרה בגין עבירות שונות, פעל, כך לפי החשד, נגד מספר נושאים שהפריעו לו מבחינה דתית-קיצונית, אך תמיד פעל לבדו - שכן גם הזרמים הקיצוניים במאה שערים, כמו אלו המכונים "הסיקריקים" - התנגדו למעשיו.

במהלך חודש ניסן, בימי הסגר הראשון של מגיפת הקורונה, הגיעו לפי החשד אל איראם סכומי כסף גדולים, והוא החליט לשכור חבר'ה צעירים כדי שיוציאו לפועל את מזימותיו, במסגרת המאבקים שניהל נגד אישים שונים ורבנים שלא יישרו קו את דעותיו הקיצוניות. לפי החשד, הוא ניצל צעירים תמורת תשלום מפתה לבצע את מעשי הטירוף שלו, כך שהתוקפים בפועל הפכו לקורבן בידיו.