אאא

בערב שבת, פרצה שריפה בארון חשמל בבניין מגורים בעיר מודיעין עלית, לוחמי האש שהגיעו למקום, הבחינו כי מקור השריפה הוא הזנות כפולות שחוברו לדירות באופן פיראטי, בעקבות העבודות הרשלניות מים חדרו אל הארון וגרמו לקצר.

להב ליאור אלקריף קצין המבצעים של תחנה אזורית בנימין סיפר: "דקות ספורות לפני כניסת השבת התקבל דיווח על שריפה בארון חשמל בבניין מגורים בעיר מודיעין עלית. למקום הוזנקו צוותים מתחנה אזורית בנימין".

"עם הגעת הצוותים למקום זיהו בעירה בארון החשמל אשר גרמה לעשן בלובי הבניין. אולם מה שתפס את תשומת לב לוחמי האש הוא ההזנות הכפולות הקיימות בלוח, לצד מונה חברת החשמל קיים מונה נוסף לחשמל המגיע מגנרטור חיצוני".

אלקריף מציין, "מעבר לליקויי הבטיחות בחיבורי החשמל שנעשו שלא על פי התקן עקב העבודות נוצרה נזילת מים על ארון החשמל, מה שיצר קצר ואף שריפה."

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

טפסר שיקו בר דב מפקד המחוז: "במקרה זה מדובר ברשלנות פושעת. אלמלא תגובתם המהירה של לוחמי האש היה יכול להיגרם אסון".

"רק לפני מספר ימים פרצה שריפה בלובי בניין במודיעין עלית, לוחמי האש חילצו מבעד לעשן וללהבות משפחות שלמות, וארבעה תושבים ביניהם ילדה קטנה ותינוקת נזקקו לטיפול רפואי".

"מקרים מעין אלו", מוסיף בר דב "הם זלזול בהוראות החוק והבטיחות מובילים לאסונות! אני קורא לציבור, הקפידו על הוראות הבטיחות, הימנעו מכל פעולה העלולה לסכן את חייכם וחיים היקרים לכם."