אאא

השבוע מתארח בתכנית המבדיל אצל האמן והיוצר זלמן שטוב, המוזיקאי והיוצר ישי לפידות כדי לספר על המסע מלהקת אוף שימחעס האגדית ועד ללהיטים ההיסטריים ששינו את המוזיקה החסידית.

את דרכו המיקצועית החל לפידות כמפיק והמנהל של להקת האירועים של אריה ברונר, בהמשך החליט להפיק עם אריה ועם אחיו שמואל את הפרויקט המצליח 'חסידיש'…

לאחר 3 אלבומים מצליחים שנמכרו בעשרות אלפי עותקים מחליט לפידות להתקדם עם ברונר לפרויקט יומרני של להקת דאנס חסידית בשם 'אופשימעס'.

בהמשך כשברונר הרגיש שהפרוייקט מודרני מידי בשבילו ומחליט לעזוב, לפידות מחליט לעלות אל פרונט הבמה בעצמו, מה שממשיך הלאה בעשורים הבאים.

להקת אוף שימחעס השיקה את מוזיקת הדאנס במוזיקה החסידית תוך שהיא נעה בתוך סערה השקפתית גדולה בתוככי המגזר, מה שגרם לשינוי באלבום השני שכבר היה מותאם יותר לבחורי ישיבה.

הלהיט הגדול של לפידות הולחן בכלל בליל שישי בתקופת הפיגועים של שנות ה 90 לאחר שנולדו ללפידות שני בנים
בסוף אירוע גדול בהיכל התרבות בתל אביב, לפידות נותן לאברהם פריד הקלטה של השיר ״עלה קטן״, רק בכדי שישמע. למחרת הוא מקבל טלפון, אברהם פריד רוצה את השיר.

זה היה השיר הראשון שפריד שר בעברית. עד אז כל השירים היו או מתוך המקורות או בשפה האנגלית.

בתכנית האירוח "המבדיל" מתארחים מידי שבוע, יוצרים, אמנים, אנשי תרבות ודמויות שונות מרחבי העולם, שידברו על נקודות אור שונות שפגשו במהלך חייהם. את התכנית מגיש האמן והיוצר זלמן שטוב, בהקדמה של הבדלה בסגנון קרליבך, וברעיון קצר מתוך הפרשה. שבוע טוב וחורף בריא.

צפו בריאיון המרתק