אאא

ראש הממשלה, נפתלי בנט, הופיע היום (שני) בפעם הראשונה בפני ועדת החוץ והביטחון של הכנסת, ודיבר על כלכלת ישראל בצל האיום האיראני.

בפתח דבריו אמר בנט: "אני רואה חשיבות גדולה לפיקוח פרלמנטרי של הכנסת על עבודת הממשלה בכל התחומים, וכמובן בקודש הקודשים - שזה הביטחון הלאומי הישראלי. מצב הביטחון הלאומי של ישראל הוא טוב ונמצא במגמת התחזקות, עם לא מעט אתגרים שנפרט מאוחר יותר".

"החשיבות המרכזית השנה היא בייצוב המערכת הישראלית. המערכת הישראלית הייתה בסחרור של מספר שנים, מה שפגע פגיעה חמורה בביטחון הלאומי הישראלי, על כל מימדיו".

בנט כמנהגו שוב הזכיר את העברת התקציב ותלה בזה את הצלחת מדינת ישראל, לדבריו: "ייצבנו את המערכת, העברנו תקציב, כלכלת ישראל איתנה ונמצאת בצמיחה של כ-7% בזכות המדיניות שלנו נגד סגרים, מה שיפשר לכלכלה לחזור לעצמה. בזכות הצמיחה הזו אנחנו לוקחים לא מעט כסף ומשקיעים בהתעצמות ביטחונית של צה"ל וכלל מערכת הביטחון, הייתי אומר התעצמות שלא ראינו שנים. ההתעצמות הזו חשובה לקיומנו, ואני מאוד שמח עליה ונחוש להשלים אותה מהר".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

בשלב זה בנט עבר לדבר על האיום האיראני, "בראש רשימת האתגרים שלנו ניצבת איראן. איראן היא ראש התמנון שמשגר לעברנו, לכל גבולותינו, יריבים ו'פרוקסים' וזרועות שלה".

בנט בחר לתקוף שוב את מדיניות הממשלה הקודמת ואמר: "אנחנו מתמודדים יומם וליל מול איראן ומול גרורותיה. אנחנו עושים פה שינוי של מעבר לתפיסה של מתקפה רציפה ולא רק מגננה רציפה".

ביחס לשיחות בווינה, שיחות הגרעין אמר בנט: "אנחנו בהחלט מוטרדים. חשוב לי לומר ולהבהיר פה בצורה שלא משתמעת לשתי פנים: ישראל איננה צד להסכמים, ישראל איננה מחויבת למה שיירשם בהסכמים אם הם ייחתמו, וישראל תמשיך לשמור על חופש פעולה מלא בכל מקום ובכל זמן בלי מגבלות".