אאא

ראש הממשלה, נפתלי בנט התייחס הבוקר (ראשון) בפתח ישיבת הממשלה לנושאים העומדים על הפרק; "ממשלת ישראל עובדת וממשיכה לעבוד, בעבודה שקטה וטובה".

בפתח דבריו התייחס לאירוע חטיפת בני הערובה בטקסס, ארה"ב: "אני רוצה להתייחס לאירוע החמור בטקסס. אחרי לילה מלא דאגה, יש לנו תחושת הקלה עצומה. בני הערובה בבית הכנסת בית ישראל בקוליוויל, טקסס, שוחררו".

"רוצה להודות לכל מי שהביאו לתוצאה הזאת בארצות הברית ולחזק מכאן את הקהילה היהודית בטקסס ובארצות הברית כולה, שבשנים האחרונות מתמודדת עם אנטישמיות גואה ותחושת חוסר ביטחון בסיסית. אלה רגעים של ערבות הדדית, ואנחנו כמשפחה אחת עם אחינו היהודים בתפוצות כפי שהם עומדים לצידנו בעת צרה".

בהמשך התייחס לעלייה בגל התחלואה: "בחזרה לארץ, לאומיקרון - אנחנו נכנסים לעין הסערה. לימים המורכבים ביותר בגל הזה. האומיקרון כבר הגיע כמעט לכל בית ורבים מאיתנו, כולל שרים בממשלה, כבר מאומתים. אנחנו בממשלה נערכנו היטב לרגע הזה וממשיכים לפעול ולנהל מקרוב את הימים המורכבים האלה במטרה לשמור על תפקוד מערכת הבריאות ועל כלכלת ישראל ככל האפשר".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

"מעל חצי מיליון מבוגרים כבר התחסנו בחיסון הרביעי, והבטחנו את הגעת מיליוני בדיקות אנטיגן אלו שבועות קשים אבל נצלח אותם יחד כמו שצלחנו את הדלתא. אני שמח לבשר הבוקר שעד סוף השבוע יגיע לארץ עוד משלוח, משמעותי, של מנות תרופה של פייזר. אני מבקש להודות למנכ"ל פייזר, אלברט בורלא, על הסיוע".

ראש הממשלה התייחס גם להחלטות תקציביות שנכנסו לתוקף: "חברים, זאת ממשלה של עשייה, ששמה את אזרחי ישראל במרכז. רק עכשיו, בישיבה הממשלה הנוכחית, אנחנו מסירים חסמים של ביורוקרטיה ורגולציה שמעכבים צמיחת עסקים. אנחנו מעבירים 110 מיליון שקל לשימור וטיפוח הכותל המערבי. היום נקבל החלטה על השקעה של כחצי מיליארד ש"ח בבית שמש, במיוחד בעיר הוותיקה, עיר עם אוכלוסיה מגוונת, שקולטת עלייה ומתמודדת עם הרבה אתגרים. האחריות שלנו היא להושיט לה יד ולעזור".

לסיום התייחס לעסקת הטיעון של נתניהו ופנה על הכתבים: "הממשלה שלנו לא מצביעה על בעיות, היא ניגשת לפתור אותן. לכן, לכל הפרשנים הפוליטיים למיניהם, לצד כל הגרפים והתרחישים - תנוח דעתכם, ממשלת ישראל עובדת וממשיכה לעבוד, בעבודה שקטה וטובה, שנעשית יום אחרי יום למען אזרחי ישר".