אאא

הותר היום (שני) לפרסום: בתום חקירה משותפת של משטרת ישראל ושירות הביטחון הכללי פוענחו אירועי ירי לעבר כוחות משטרה שהתרחשו בשנה שעברה. לאחר שנעצרו החשודים הערביים במעשה, הוגשו על ידי הפרקליטות, כתבי אישום כנגד שלושה מהמעורבים באירועי הירי.

לפני מספר חודשים, בחודש ספטמבר 2021, אירעו הפרות סדר אלימות בשכונת עיסאוויה במזרח ירושלים, במהלכם בוצע ירי חי לעבר כוחות משטרה שפעלו במקום. באירועים אלו לא היו נפגעים ולא נגרם נזק.

בעקבות האירועים, החלה חקירה משותפת ומורכבת בשב"כ עם היחידה המרכזית של מחוז ירושלים. במסגרת החקירה נעצרו בחודשים האחרונים מספר מעורבים בחשד לירי זיקוקים, ידויי אבנים, השלכת בקבוקי תבערה וכן ביצוע ירי חי לעבר כוחות המשטרה.

לפני כחודש, נעצר חשוד נוסף, תושב עיסאוויה בשנות ה-40 לחייו, בגין מתן שירות לארגון טרור. מחקירתו עלה כי קיבל את אחד מכלי הנשק לאחר ביצוע הירי. עם סיום החקירה הוגש נגדו כתב אישום על ידי הפרקליטות בגין רכישה והחזקת נשק, נשיאה והובלת נשק ועסקה אחרת בנשק.

מספר ימים לאחר מכן, עצרו השב"כ ובלשי מחוז ירושלים את החשוד בביצוע הירי לעבר השוטרים. החשוד, תושב עיסאוויה בשנות ה-20 לחייו הובא לחקירה במשטרה ומעצרו הוארך מעת לעת. עם סיום החקירה, היום הוגש נגדו כתב אישום הכולל חמישה אישומים שונים, בהם: עבירות של נשיאה והובלת נשק, החזקת נשק, מעשה טרור של ניסיון רצח ועוד.

מהחקירה עלה כי באירועי הירי היה מעורב חשוד, תושב עיסאוויה בשנות השלושים לחייו, בכך שסיפק את נשק מסוג קרלו ששימש לביצוע ירי חי לעבר השוטרים. החשוד נעצר בחודש שעבר, ועם סיום החקירה, בשבוע שעבר הוגש נגדו כתב אישום בגין נשיאת נשק והחזקת נשק.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

מוקדם יותר החודש, תפסו שב״כ ובלשי ימ"ר ירושלים את שני כלי הנשק מסוג קרלו, ששימשו לביצוע הירי. הנשקים נתפסו בחיפוש שנערך בשטח פתוח בכפר עיסאוויה כשהם מוסתרים מתחת לאדמה עם תחמושת לצדם.

לצד הגשת כתבי האישום על ידי הפרקליטות הוגשה בקשה למעצרם עד לתום ההליכים נגד שלושת הנאשמים.

כמו כן, החקירה נמשכת ביחס לחשודים נוספים שנעצרו בחשד למעורבותם באירועי הירי, הפרות הסדר ועבירות נשק.

"משטרת ישראל תמשיך לפעול יחד עם כוחות הביטחון למאבק נחוש ובלתי מתפשר בטרור ובמבצעי הירי לעבר אזרחים וכוחות הביטחון, בכל זמן ובכל מקום", נמסר ממשטרת ישראל.