אאא

ראש הממשלה, נפתלי בנט, המריא הערב (שני) לביקור היסטורי ראשון בבחריין, בהזמנת יורש העצר וראש ממשלת בחריין, סלמאן בן חאמד אל-ח’ליפה.

על אף שאת הפיכת היחסים לרשמיים ביצע ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו, הביקור הנוכחי יהיה הביקור הרשמי הראשון של ראש ממשלה ישראלי בבחריין.

עם המראתו, מתח בנט ביקורת נגד ח"כ איתמר בן גביר שפתח לשכה בשכונת שייח' ג'ראח בסמוך לבית שהוצת בידי ערבים. "המצב של הצתות בתי יהודים בעיר הבירה של ישראל הוא דבר שלא מתקבל על הדעת", אמר בנט.

"לכן, אני יכול להגיד לכם שכבר עכשיו משטרת ישראל מגבירה את רמת האבטחה והיא תדאג לאבטח את כלל תושבי העיר גם בשכונות רגישות - זה תהליך שכבר קורה", הוסיף בנט, "אבל, אנחנו לא זקוקים לפרובוקטורים שיבואו כדי להדליק את האיזור רק בשביל מטרות פוליטיות.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

"אנחנו לא צריכים - לא את עופר כסיף, לא את בן גביר ולא את טיבי - שינהלו לנו את ירושלים. אנחנו נטפל בזה ונביא את היציבות והביטחון לתושבי העיר. זה התפקיד של ממשלת ישראל ולא של אף אחד אחר".

על טיסתו לבחריין אמר: "אני ממריא כעת לבחריין, לביקור רשמי ראשון של ראש ממשלה ישראלי בממלכה. זה אירוע מרגש. אני הולך לפגוש את המלך, את יורש העצר ולקיים שורה של פגישות, שהמטרה שלהן היא לצקת תוכן ואנרגיה בשלום בין שתי המדינות.

"אני חושב שבתקופה הסוערת הזאת חשוב שדווקא מהאיזור שלנו ייצא מסר של שיתוף פעולה, של רצון טוב, של עמידה משותפת מול איומים ושל בניית גשרים לשלום".