אאא

במהלך ביקורו הממלכתי של ראש הממשלה נפתלי בנט בבחריין, הוא נפגש היום (שלישי) עם יורש העצר וראש ממשלת בחריין סלמאן בן חאמד אל-ח׳ליפה.

בפתח פגישתם אמר יורש העצר וראש ממשלת בחריין סלמאן בן חאמד אל-ח'ליפה: "כל העמים האחראים צריכים לעשות מאמץ על מנת להשיג שלום. לא שהייתה בינינו מלחמה אי פעם, אבל היחסים בין המדינות שלנו לא היו תקינים.

אני חושב שכדי לראות מזרח תיכון רחב יותר, חופשי מסכסוכים, המבוסס על עקרונות של כבוד הדדי, הבנה ואחריות משותפת כלפי ביטחון - עלינו לעשות עוד כדי להכיר זה את זה טוב יותר, ולבסס את הסכמי אברהם שהם הישג היסטורי חשוב".

יורש העצר הוסיף כי "יש לי העונג לקבל אותך בממלכת בחריין. אני שמח מאוד שאתה נמצא כאן ואני מצפה לכל הדברים הנהדרים שנוכל לעשות יחד, גם באופן פרטני וגם בין העמים".

ראש הממשלה, נפתלי בנט הודה ליורש העצר על דבריו החמים ואמר: "תודה לך על קבלת פנים חמה ונדיבה. אנו מרגישים את קבלת הפנים המיוחדת מצד העם שלך, ומצידך באופן אישי. אני רואה פה הזדמנות גדולה מאוד, זהו הביקור הרשמי הראשון של ראש ממשלה ישראלי בבחריין".

"אני מגיע מישראל עם רוח של רצון טוב, שיתוף פעולה, של עמידה יחד מול אתגרים משותפים", אמר ראש הממשלה, "ואני חושב שמטרתנו בביקור הזה היא להפוך את השלום הזה משלום בין ממשלות - לשלום בין אנשים, ולהמיר אותו ממשהו טקסי לדבר בעל תוכן". 

"אנו רוצים ליצוק תוכן, אנרגיה ומרץ ביחסים", אמר בנט. "שוחחנו על ההזדמנויות לחזק את הגשרים בינינו, ואני באמת אוהב את השם "הסכמי אברהם".

רה"מ בנט הוסיף ואמר כי "אני חושב שבטיפוח היחסים האלה בתחומי הייטק, סחר, חקלאות, טכנולוגיה, ותחומים רבים נוספים, נוכל לעשות דברים נהדרים יחד. שוב, אני רוצה להודות לך. יש לך צוות מאוד מרשים של אנשים יצירתיים עם חזון לעתיד, ואני מצפה לפגישה טובה".

יורש העצר סיכם את הדברים והביע תקווה "שנעשה דברים גדולים יחד. תודה רבה לך ראש הממשלה".

  (וידאו: איתי בית און/ לע"מ, סאונד: ניר שרף/ לע"מ)
  (וידאו: איתי בית און/ לע"מ, סאונד: ניר שרף/ לע"מ)