אאא

הועדה לבחירת שופטים אמורה לבחור הבוקר (שני), לבית המשפט העליון, אם לא יהיו שום הפתעות, את השופטים חאלד כבוב ורות רונן הליברליים, ואת גילה כנפי שטייניץ ויחיאל כשר שנחשבים שמרנים יותר. על פי הדיווחים, מדובר בדיל בין נשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות ובין שר המשפטים גדעון סער.

אלו הם שמות ארבעת השופטים, מתוכם שלושה הם מועמדים של חיות, דבר שנחשב לכישלון של ממש לימין לו אמור להיות רוב מבחינה רעיונית.

השופט חאלד כבוב – שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב. כבוב מתמודד על המשבצת של השופט הלא יהודי, הפסיד בסיבוב הקודם לשופט קרא.

השופטת רות רונן – שופטת בית המשפט המחוזי בתל אביב

השופטת גילה כנפי-שטייניץ – סגנית נשיא בית המשפט המחוזי ירושלים. אשתו של ח"כ יובל שטייניץ מהליכוד. המלצתו היחידה של גדעון סער שהתקבלה כשהיא גם זוכה לתמיכתה של חיות מאחורי הקלעים.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

המועמד מטעם לשכת עורכי הדין – עו״ד יחיאל כשר – עורך דין המתמחה בליטיגציה ויישוב סכסוכים.

ההישג היחיד מבחינת הימין הוא טירפוד מינויו של מנהל בתי המשפט יגאל מרזל, שנחשב בן טיפוחיו של אהרון ברק וממשיך דרכו בכל הנוגע לאקטיביזם השיפוטי.

מטעמה של שקד נמסר לתקשורת, כי היא תצביע בעד השופטים שנחשבים שמרנים וצפויה להימנע או להתנגד בהצבעה על רות רונן וחאלד כאבוב. יצוין, כי הצבעתה של שקד לא תשנה דבר שכן יש רוב לקואליציית חיות-לשכת עורכי הדין וסער שהצטרף אליהם.