אאא

בסיור מקצועי שיתקיים במועצה האזורית הר חברון, הגיעה השרה שקד עם מנכ"ל משרד הפנים, יאיר הירש וחבר הכנסת ניר אורבך. המשתתפים בסיור נפגשו עם בכירי המועצה לפגישה מקצועית במתחם המועצה ולאחר מכן סיירו בסוסיא הקדומה ובישוב אביגיל מההתיישבות הצעירה.

השרה שקד שמעה סקירה על איזור אביגיל מראש המועצה והתושבים אשר ספרו לה את המציאות היום יומית במאבק על האדמות מול הפלסטינים.

בכניסה לאביגיל אמרה שרת הפנים אילת שקד: "אני בכניסה לישוב אביגיל, ישוב שאני בקשר חם וקרוב איתו במשך הרבה מאוד שנים. הרבה שנים ניסינו להסדיר אותו בדרכים משפטיות כאלה ואחרות. כרגע יש שתי מערכות. אחת- המערכה הגדולה של חיבור חשמל להתיישבות הצעירה שאנחנו מתקדמים, בעזרתו של שר הביטחון שמוביל את המהלך. המהלך השני הוא מניעה של השתלטות פלסטינית על שטחי C. רואים כאן באזור למי שמכיר עכבות והרבה מאוד בתים לא חוקיים. אלה שתי מערכות שצריך לנהל במקביל, גם הסדרת ההתיישבות ופיתוח חקלאות ותפיסה של שטחים וגם מניעה של השתלטות פלסטינית על שטחי C".

חבר הכנסת, ניר אורבך שהשתתף בסיור ציין, כי "יש פה ערכים ביטחוניים, יש לנו פה רצועת ביטחון שבסופו של דבר שומרת על מדינת ישראל ושומרת על הנגב, ואנחנו חייבים לתת את כל מה שאפשר גם לראש המועצה וגם לישובים הוותיקים והצעירים פה כחלק ממכלול של ישובים, לתת להם את כל האמצעים הנחוצים גם בשביל להגן על עצמם וכמו שאמרה השרה זה גם מעשה שמגן עלינו. צריכים סופסוף להסדיר אותם אחרי כל כך הרבה שנים. יש פה החלטות ממשלה משנות ה-80 שעל בסיסם הגיעו לפה המתיישיבים, הם לא הגיעו לכאן כאנשים פרטיים, הם הגיעו לכאן כשליחים של המדינה וחייבים להסדיר את זה".