אאא

המשטרה ושב"כ הודיעו היום (ראשון) כי הצליחו לפענח את אירוע הצתת בית משפחת יושבייב בשכונת שמעון הצדיק (שייח ג'ראח) במזרח ירושלים.

במשטרה אומרים כי  במהלך החקירה נעצרו ארבעה חשודים בחודש שעבר, ובימים האחרונים הוגשה נגדם הצהרת תובע לקראת כתבי אישום. מהחקירה עולה שהמעשים בוצעו על רקע לאומני.

מפקד מחוז ירושלים במשטרה הגיב למעצר החשודים ואמר כי  "ידע כל מפגע, פורע חוק ועבריין אלים, שידנו הארוכה תגיע אליו ותבוא איתו חשבון".

כזכור, לפני כשלושה שבועות, בליל שבת, הושלכו מספר בקבוקי תבערה אל בית משפחת יושבייב שבשיח ג'ראח שגרמו לשריפה ולנזק כבד לבית בליל שבת, שעה שלא היו אנשים בתוכו.

בימים שלאחר מכן, נעצרו 4 חשודים תושבי מזרח ירושלים, בהם קטין, ובמהלך החיפוש בביתו של אחד החשודים, איתרו כוחות המשטרה תיק ובו בקבוקי תבערה מוכנים לשימוש.

עוד אומרים במשטרה כי על פי החשד, מעבר למקרה הצתת הבית בחודש שעבר, חלק מהחשודים היו מעורבים במספר מקרים נוספים שאירעו במהלך החודשים האחרונים באזור בהם: ידוי אבנים לעבר כוחות הביטחון, זריקת בקבוקי תבערה וירי זיקוקין, הצתות וגרימת נזק לרכב שחנה בסמוך לבית מגורים של יהודים בשייח ג׳ראח.

ניצב דורון תורג'מן מפקד מחוז ירושלים אמר כי "החקירה שנוהלה בשיתוף פעולה הדוק וראוי להערכה ע״י חוקרי ימ״ר ירושלים ושב״כ, הובילה לפענוח משמעותי של הצתת בית משפחה, ידוי בקבוקי תבערה ואבנים, הצתות רכב ופגיעה ברכוש. מדובר במעשים חמורים שבוצעו על רקע לאומני ושיכלו להוביל לפגיעה בנפש".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

"בהתאם, הושקעו מאמצים רבים במישור הגלוי והסמוי, במטרה לאתר, לעצור ולהעמיד לדין את המעורבים תוך הגברת הפעילות המשטרתית המודיעינית והמבצעית שלנו במקום."

עוד אמר כי "משטרת מחוז ירושלים תמשיך לפעול באזור ובכל רחבי העיר ירושלים עם כוחות הביטחון בהתאם להערכת המצב, בכל שעות היממה ובאמצעות מגוון הכוחות והאמצעים שברשותנו לשמירת שלום הציבור, בטחונו ורכושו. ידע כל מפגע, פורע חוק ועבריין אלים, שידנו הארוכה תגיע אליו ותבוא איתו חשבון״.

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר מסר בתגובה לפיענוח המקרה: "אני שמח שמאז שהגעתי לשמעון הצדיק, המערכת התחילה לעבוד והשב"כ נכנס לעובי הקורה ופענח את המקרה, אבל זה לא מספיק: את הטרור מנצחים רק במתקפה".

ח"כ בן גביר הוסיף: "מקומם של המחבלים בכלא לשנים ארוכות וכדי להמשיך ולהעניק בטחון למשפחת יושבייב המשטרה צריכה להציב אבטחה קבועה ליד בית המשפחה ולמנוע בעתיד סכנת חיים ממשית. לא אזוז מהשכונה שמאובטחת בהגעתי עד להצבת האבטחה".