אאא

נשיא המדינה יצחק הרצוג ורעייתו נחתו היום (רביעי) בטורקיה, על מנת לפגוש את נשיא טורקיה רג'פ טאיפ ארדואן. הרצוג התקבל בארמון הנשיאות שבאנקרה.

לאחר נחיתת הנשיא הרצוג בטורקיה, ביקר בקברו של אבי האומה הטורקית באנקרה מוסטפא כמאל אטאטורק והניח זר. בנוסף, סיירו נשיא המדינה ורעייתו במוזיאון אנטקביר אטאורק.

לאחר מכן, הרצוג התקבל בארמון הנשיאותי לקול צלילי ההמנון הלאומי של מדינת ישראל 'התקווה' וכן ההמנון של טורקיה. בטקס הצבאי, הוטחו 21 מטחי כבוד.

יצוין, כי מדובר בביקור היסטורי וחשוב, שכן הנשיא הרצוג, הוא המנהיג הישראלי הראשון שמגיע לביקור רשמי משנת 2008, הפעם האחרונה שנשיא מדינת ישראל היה בטורקיה היה בשנת 2007. 

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

קודם המראתו לביקור אמר הרצוג: "שלום רב יחד עם מיכל אני יוצא לביקור ממלכתי בטורקיה עם הזמנתו של נשיא טורקיה ארדואן איתו אני מקיים דיאלוג מאז כניסתי לתפקיד נשיא מדינת ישראל. היחסים בין ישראל לטורקיה חשובים לישראל, חשובים לטורקיה וחשובים לאזור כולו. ולראשונה מזה שנים רבות יתקיים ביקור בטורקיה. בוודאי ובוודאי כשהסדר העולמי מתערער טוב ונכון שתישמר היציבות והשותפות באזור שלנו, ואת זה הדגשתי בביקוריי ביוון ובקפריסין בשבועיים האחרונים ובשיחות עם מנהיגים".

הרצוג הסביר עוד: "לא על הכל נסכים ובוודאי שמערכת היחסים בין ישראל לטורקיה ידעה עליות ומורדות ורגעים לא פשוטים בשנים האחרונות, אבל אנחנו ננסה לאתחל את היחסים ולבנות אותם בצורה מדודה וזהירה ובכבוד הדדי בין המדינות".

"אני תמיד חוזר ומדגיש", אמר הרצוג, "שהחזון שלי הוא שיהודים מוסלמים ונוצרים יחיו בשלום באזורנו בצורה שתביא להם שגשוג וחיים מושלמים. הביקור שלי מתואם לחלוטין עם ראש הממשלה נפתלי בנט ועם שר החוץ יאיר לפיד ומשרדיהם ואני מקווה שבעקבות הביקור שלי יתחיל תהליך רציני עם טורקיה, שיח מעמיק ברמות שונות ונראה בסופו של דבר, כך אני מקווה, התקדמות ביחסים ותוצאות חיוביות תודה רבה לכולכם."