אאא

המלחמה באוקראינה: רקטה רוסית פגעה היום (שלישי) בבניין הישיבה של "צעירי חרקוב" של חב"ד בעיר השנייה בגודלה באוקראינה, שמאז תחילת המלחמה נמצאת תחת אש תופת כבידה.

עד המלחמה פעל בבניין הישיבה גם תלמוד תורה לילדים ובית כנסת לימות החול. מהקהילה היהודית בעיר נמסר כי הטיל גרם לנזק במוסד, אולם בחסדי שמיים אין כל נפגעים בנפש.

זוהי הפגיעה הישיבה השנייה שחווים אנשי הקהילה היהודית בעיר. כזכור, בסוף השבוע שעבר נופצו כמה מחלונות בית הכנסת הגדול בעיר מהדף של טיל שהתפוצץ בקניון סמוך.

 (צילום: פדרציית הקהילות היהודיות באוקראינה)
(צילום: פדרציית הקהילות היהודיות באוקראינה)
הגדלה

הרב משה מוסקוביץ המכהן גם כשליח חב"ד בעיר אמר: "בהזדמנות הראשונה נבנה, נשפץ, ונחזק, את כל המוסדות, ונרחיב את כל הפעולות בכל הכוח. אנחנו ממשיכים לחלץ את יהודי הקהילה מהעיר ובו זמנית לתת מקלט אוכל ותרופות ליהודים הנשארים".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

בתוך כך, בשל החרפת המלחמה באוקראינה ומספר הנפגעים האזרחיים הגבוה, ביוזמת הקהילה היהודית באוקראינה מתקיימת עצרת תפילה מיוחדת לילדים מכל העולם, שתיערך הערב ב-19:00 שעון ישראל ואוקראינה.

100 הילדים מבית הילדים 'עלומים' בז'יטומיר שהוברחו לישראל מהמלחמה, יגיעו במיוחד לרחבת הכותל המערבי כדי לשאת תפילה מיוחדת לשלום ולהפסקת המלחמה, והתפילה תועבר בשידור חי לכל העולם.

לפי בקשת הרבנים בשעה 19:00 מתבקש כל ילד לומר שני פרקי תהילים - פרק כ' ופרק ק"כ, לתת פרוטה לצדקה ולהתפלל לקב"ה (בשפתו שלו) לשלום באוקראינה ובעולם כולו.