אאא

מאות משפחות יהודיות, שעד לפני חודש התגוררו וחיו בקייב, אומן, אודסה ועוד נקודות יהודיות ברחבי אוקראינה, מתגלגלים בימים אלו בין בתי קרובי משפחה, ללא בגדים ללבוש לאחר שברחו עם מזוודה קטנה ומעט מטלטלין, כשלחלקם אפילו מצעים ומגבות חסרים וכך גם בגדי שבת ושאר צרכים.

אל מול מראות הפליטים היהודים שמגיעים לישראל מאוקראינה חסרי כל, יצאו בחסידות גור במבצע בזק ביוזמת ועד ההצלה ליהודי אוקראינה והוציאו 'קול קורא' בקהילה לתרום ביגוד, מצעים, צעצועים וכל מה שניתן עבור הפליטים.

בקהילת גור באשדוד נענו לקריאה ובתוך שעות התמלא מבנה סמינר גור באשדוד במארזי שקיות ובהן משחקים, מצעים, מגבות, ביגוד חם - כולם חדשים באריזות המקוריות. המארזים יועברו ביומיים הקרובים לוועד ההצלה ליהודי אוקראינה שיחלקו את המארזים לפליטים.

בעקבות ההיענות המרשימה של חסידות גור, מנהלת סמינר גור באשדוד, חווה וייטמן, הצהירה שימשיכו באיסוף תרומות כדי שלא יהיה בית בישראל שיהיה חסר לו דברים כדי לעבור את החורף בשלום. "נמשיך באיסוף המוצרים עבור אחינו שנמלטו בחוסר כל מאימת המלחמה", אמרה.

טלי ברוינר מחסידות גור, שעומדת בראש המיזם, אמרה כי "כיהודים אנחנו לא יכולים להישאר אדישים למראות המזעזעים של אחינו מאוקראינה שאיבדו את כל עולמם. אנחנו כאן כדי לסייע במה שרק אפשר – זאת חובתנו המוסרית".