אאא

אבל כבד בקהיל חסידי סקווירא בירושלים ובשכונת מנחת יצחק בעיר, עם היוודע הבוקר (שלישי) פטירתה של האישה הצעירה, מרת חיה פערל ברילובסקי ע"ה, בת 42 בלבד.

המנוחה נולדה להוריה הגאון החסיד רבי משה מנחם טויבנפלד, מחשובי חסידי סקווירא בארה"ב, ולרעייתו ע"ה שנרצחה בפיגוע הנורא בקו 2 בחודש אב בשנת תשס"ג, בעת ששהתה בביקור בישראל באותה העת.

בהגיעה לפרקה היא נישאה לבעלה הרה"ח רבי יוסף זכריה ברילובסקי, מחשובי האברכים בחסידות סקווירא, יחד הם הקימו את משפחתם לתפארת, כאשר ללפני 8 שנים הם עלו לישראל ועברו להתגורר בשכונת מנחת יצחק.

בני המשפחה מספרים בכאב בשיחה עם 'כיכר השבת' כי לאחר הפיגוע הקשה עברה המנוחה להתגורר בבית אביה כדי לעזור ולטפל במסירות באחיה ובאחיותיה, שנשארו ללא אמא, לצד מעשי חסד רבים שעשתה.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

בחייה נהגה לארח בביתה מידי שבת ,בחורים ואורחים רבים, אשר היו באים לסעוד אצלה את סעודות השבת, כאשר לחלקם שעלו לארץ היא אף היתה עוזרת בהליך ההתאקלמות בישראל.

לפני חודשים ספורים חלתה המנוחה במחלה הקשה, ומאז מצבה הלך והתדרדר עד אשר הבוקר נקראו בני משפחתה לשהות לצד מיטתה לאמירת פרקי תהילים ולשירת ניגוני דבקות, זמן קצר לאחר מכן היא השיבה את נשמתה ליוצרה.

בפטירתה הותירה אחריה את בעלה ותשעה ילדיהם, מתוכם רק ילד אחד שזכה להינשא בחייה.

הלווייתה תצא בשעה 11:00 מבית המדרש סקווירא ברחוב בר גיורא בירושלים, להר המנוחות שם היא תטמן.

תהא נשמתה צרורה בצרור החיים