אאא

שר הביטחון בני גנץ נפגש היום (שלישי) עם מלך ירדן עבדאללה בארמון המלך ברבת עמון, ואיחל לו ולכל תושבי הממלכה "רמד'אן כרים", לקראת חודש הרמד'אן שיחל בימים הקרובים.

הפגישה עסקה, כך נמסר מלשכתו של שר הביטחון, באתגרים הביטחוניים האזוריים. אתמול, כזכור, נפגש עבדאללה עם אבו מאזן, כאשר במקביל בישראל נערכה פסגת הנגב, בהשתתפות שרי החוץ של איחוד האמירויות, בחריין, מרוקו וארצות הברית, אליה לא הגיע שר החוץ של ירדן ספדי.

בפגישה היום העלה גנץ בפני המלך את הצעדים שמתכוונת ישראל לעשות על מנת לשמור על חופש הפולחן בירושלים וביהודה ושומרון, את חשיבות התיאום הביטחוני בימים אלו וכן דן איתו בצעדים אזרחיים נוספים לטובת שיפור חייהם של הפלסטינים ביהודה ושומרון וברצועת עזה שימומשו תוך עמידה על האינטרסים הביטחוניים של ישראל.

שר הביטחון הדגיש בפניו את חשיבות השמירה על היציבות והשקט, ואת הצורך הכולל להילחם בטרור, ובפרט בארגון דאע"ש, שעומד מאחורי הפיגועים האחרונים בישראל.

שר הביטחון הודה למלך על מנהיגותו והשפעתו החיובית על האזור כולו, וכן על נכונותו לחזק את שיתופי הפעולה בין הממלכה לבין ישראל בכלל התחומים, ולהעמיק את השלום בין שתי המדינות.