אאא

מרתיח: אחרי שביצע מסע הרג קטלני ברחובות בני ברק וחוסל, פרטים חדשים נחשפים היום (רביעי) בנוגע לשחרורו המחבל הנתעב מהכלא הישראלי בשנת 2013.

כזכור, מי שערך את הפיגוע הוא דיא חמארשה, בן 26 תושב הכפר יעבד שבאזור ג'נין, המחבל היה מזוהה עם ארגון הפת"ח ועבד בעבר באתר בניה בבני ברק.

על פי הפרסום של ג'וש ברינר ב'הארץ', נטען כי בשנת 2011 המחבל פנה לארגון הג'יאהד האיסלאמי, בבקשה לבצע פיגוע התאבדות, בהמשך הוא אף שילם לפעיל של הארגון על מנת לקנות מטען נפץ.

לבסוף הוא נתפס על ידי כוחות הביטחון, בבית המשפט נקבע עימו הסדר והמחבל טען: "אני מקווה שההסכם עם התביעה הצבאית יכובד ויעזור להפחית בעונש על מנת שאצא מהכלא ואחיה חיים נורמליים. אני רוצה עוד לעשות בגרות וללמוד באוניברסיטה".

במסגרת ההסדר עונשו נקבע רק על שנתיים וחצי, השופט רס"ן סמזר שגוג הסביר כי "הנאשם היה קטין, לא היה סיכוי ממשי לתכנית, מגיע ממשפחה נורמטיבית שיפעלו לשיקומו. הוא לקח אחריות והתחרט". חמארשה ריצה שנתיים וחצי בכלא הישראלי ובשנת 2013 שוחרר.

כזכור, אמש יצא למסע הרג קטלני חמישה בני אדם נרצחו במסע הירי הרצחני שביצע בשתי זירות שונות בבני ברק. לבסוף הוא נורה ונוטרל בידי איש כוחות הביטחון, בפיגוע נרצחו הרב יעקב שלום הי"ד בן 36 ואב ל-4, הרב אבישי יחזקאל הי"ד, בן 29 ואב לילד קטן, השוטר רס"מ אמיר חורי ז"ל ושני אזרחים זרים.