אאא

ח"כ שלמה קרעי (הליכוד) חגג באולפן 'כיכ רהשבת' את מה שמסתמן כנפילת מממשלת בנט-לפיד ושיבח את ח"כ עידית סילמן על החלטתה לפרוש מהקואליציה.

את דבריו פתח בברכה: "שהחיינו וקיימנו והגיענו לזמן הזה, זה ממש יום היסטורי שהממשלה הכי אנטי יהודית והכי אנטי ציונית שהוקמה במדינת ישראל - נפלה. קוביית הדומינו הראשונה ממוטטת את כל המגדל שנשען על משענת קנה קצוץ. אין שם ערכים, נדבקו לכסא רק בשביל הכסא."

באשר לח"כ סילמן אמר ח"כ קרעי: "במקום שבעלי תשובה עומדים - צדיקים גמורים אינם יכולים לעמוד. אדם נשפט לפי מעשיו. כשאדם עושה מעשים רעים - בוודאי שיש ביקורת והיא ביקורת לגיטימית, אבל ברגע שאדם מודה ועוזב...".

לדבריו: "מוסדות הליכוד קבעו בהחלטה של מרכז ומזכירות הליכוד שמי שיפיל את הממשלה הזו - יש ליו"ר התנועה סמכות לשריין שלושה שיריונים, זו החלטה שרירה וקיימת. נתניהו אמר שיקבל אותם בזרועות פתוחות".

על היום שאחרי הפלת הממשלה הבהיר ח"כ קרעי כי לא יסכים לממשלה בראשות בני גנץ: "ממשלה בראשות נתניהו וכל מי שיבוא ויחליט לקבל את קווי היסוד. הרכבת יצאה מהתחנה, גנץ היה יכול לקנות את עולמו אם הוא היה עושה, בוא בחר במקום זה להביא לנו דברים אחרת, ללכת לאבו מאזן, ללכת לשמאל".

"אם הוא לא היה אשכנזי, הייתי אומר שהוא עושה את זה נגד עין רעה", הגיב בחיוך ח"כ קרעי על דבריו של יו"ר 'יהדות התורה' ח"כ משה גפני שביקש לבחון אפשרות של הקמת ממשלה בכנסת הנוכחית עם המועמד בעל הסיכויים הגבוהים ביותר.