אאא

אחרי פגישה שנערכה בין חברי סיעת ימינה, בלי חברת הכנסת הפורשת סילמן (ובלי שיקלי), שרת הפנים איילת שקד נועדה לבדה עם חברי הכנסת האחרים בימינה, כשראש הממשלה נפתלי בנט נותר מחוץ לפגישה הזו.

הפגישה כאמור נערכת אחרי שחברי הכנסת נפגשו כבר עם בנט, ונראה כי הפגישה בלי בנט נועדה לבדוק מה עליהם לעשות, ואיך להתמודד עם הלחץ הכבד שמופעל על כלל חברי הסיעה אחרי פרישת ח"כ סילמן.

בהודעת הפרישה של סילמן שנמסרה לראש הממשלה בנט נכתב כי "ניסיתי אחדות, כאחת שבאה מעולמות הטוב המשותף, עמלתי רבות עבור הקואליציה הנוכחית. לצערי לא אוכל לתת יד לפגיעה בזהות היהודית של מדינת ישראל ועם ישראל".

"הזהות היהודית של מדינת ישראל היא זכות קיומנו כאן, זה הלב שלנו, זו המהות שלנו. פגיעה, ללא כל התחשבות בציבור ובערכים שאותם אני מייצגת, היא קו אדום מבחינתי".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

בתוך כך מאז שעות הבוקר המוקדמות מקיים ראש הממשלה בנט וראש הממשלה לשעבר נתניהו פגישות עם חברי הכנסת. באופוזיציה מנסים לגרום לחבר כנסת נוסף לפרוש ובקואליציה מנסים למנוע זאת.

לשכתו של נפתלי בנט התייחסה היום לראשונה לטלטלה הפוליטית בשעת צהרים מוקדמת. "ראש הממשלה, נפתלי בנט, נועד עם ח"כ ניר אורבך ועם השרה איילת שקד. בהמשך היום יקיים פגישות נוספות עם חברי סיעת ימינה וראשי מפלגות הקואליציה", נמסר מלשכת ראש הממשלה.

פגישת בנט עם אורבך ובנט הסתיימה מבלי שהשניים יוציאו הודעה משותפת. על אורך מופעים לחצים כבדים מאנשי הליכוד להצטרף למהלך ולצאת מהקואליציה.