אאא

ח"כ יעקב אשר (דגל התורה) התארח לריאיון מיוחד בואלפן 'כיכר השבת' וניתח את המצב הפוליטי עם פרישתה של ח"כ עידית סילמן מקואליציית בנט-לפיד, וגם: הפרידה ממרן שר התורה הגאון רבי חיים קנייבסקי זצוק"ל וההקשר לפיגוע הרצחני בבני ברק. צפו בריאיון המלא.

קטע מהריאיון

"זה מעודד מאוד", פתח ח"כ אשר את דבריו: "אין לי ספק שאפשר לומר דבר אחד בוודאות, הממשלה הזאת גמרה את תפקידה, מתי תתחיל ממשלה אחרת? איך זה יקרה?, מתי זה יקרה? זה דבר שאנחנו עוד לא יודעים.

"אין לממשלה הזאת זכות קיום גם קודם, היום אין שום חשבון שהיא יכולה להחזיק מעמד, היא יכולה למשוך כמה חודשים כאלה ואחרים, הרמאי הזה שנקרא בנט רימה גם אותם, הוא רימה גם את ניר אורבך, את עידית, הוא אמר להם אני אהיה ראש ממשלה אני אהיה בעל הבית, מישהו חלם שיהיו דברים כאלה?".

ח''כ יעקב אשר בריאיון לישי כהן
ח"כ יעקב אשר בריאיון לישי כהן
הגדלה

באשר לח"כ סילמן, אמר ח"כ אשר: "היא לא יכלה לשאת את זה יותר, התווספו כל פעם מחדש עוד ועוד דברים והמהלך הטבעי הגיע לבשלות, זה לא שזה לא טבעי, זה לא עריקה".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

ח"כ יעקב אשר התייחס ליום שאחרי הפלת הממשלה והניסיון להרכיב קואליציה חדשה: "אנחנו באים ואומרים דבר אחד, אנחנו חלק מהגוש הזה, אנחנו לא מובנים מאלינו ואנחנו רוצים לראות שהליכוד והעומד בראש הליכוד עושים את כל המאמצים כדי לגרום לכך שתהיה ממשלה ויפה שעה אחת קודם. יש לנו ציבור ומי שסובל הכי הרבה זה הציבור שלנו.

"לכן אנחנו רואים בליכוד שותפים הלאה, אנחנו רואים ביושב ראש הליכוד שותף הלאה ואנחנו רוצים להיות חלק מהעניין הזה ולא כמו שאולי היה קצת קודם שהיינו סרח עודף, אנחנו לא ניתן שיהיה מצב שבו בגלל סיבות כאלה ואחרות לא נצליח להרכיב ממשלה".

לדבריו: "לבנט אין מחילה כי הוא עושה את זה בגלל תאוות אקזיט של להיות ראש ממשלה, אורבך הוא אדם דתי, אדם שלמד בישיבות תיכוניות, בישיבת הסדר, הוא רואה את עצמו כתלמידו של הרב קוק, מה הוא עושה בממשלה הזאת עם כל האנשים האלה מסביב?".

צפו בריאיון המלא