אאא

הערב (ראשון) התפרסמו פרטים שהביא שר הביטחון, בני גנץ, לאישור הקבינט, לתכנית שגובשה במשרד הביטחון ובצה"ל בצל המצב הביטחוני. על פי הפרטים שנמסרו, המכשול הביטחוני שיוקם יהיה באורך של כ-40 ק"מ. הוא ייחל באזור סאלם, שבצפון השומרון ויגיע עד לאזור בת חפר.

המכשול יכלול חומת בטון מאסיבית, אמצעי מיגון ואמצעים טכנולוגיים נוספים בגובה של עד 9 מטר. החומה תחליף את הגדר שנבנתה לפני כ-20 שנה.

את הפרויקט תוביל מנהלת גבולות ותפר במשרד הביטחון, בראשות תא"ל ערן אופיר, יחד עם אגף ההנדסה והבינוי ומנהל הרכש (מנה"ר) במשרד הביטחון, פיקוד המרכז בצה"ל וגורמים נוספים. ‏בכוונת משרד הביטחון להתחיל בעבודות בהקדם האפשרי. במקביל לעבודות התכנון ייחל ייצור חומות הבטון, מתוך כוונה לעלות בתוך שבועות ספורים על הקרקע ולהתחיל בהצבת החומות וסגירת המכשול.

מפלגת הציונות הדתית מסרה בתגובה להחלטה: "אוסלו זה כאן. כשהזהרנו שבנט חצה את הרוביקון לשמאל התבוסתני של המדינה הפלשתינית היו מי שהרימו גבה. היום הוא צועד בדרכם של רבין, פרס ושרון ומחלק את הארץ דה-פקטו.

בנט, שבעבר תקף את תפיסת החומות וההתמגנות והיה ממובילי המאבק נגד המשך בניית הגדר, משלים היום עם גנץ את תהליך אוסלו, ובמקום לרדוף את הטרור בהתקפה בלתי פוסקת מקים חומת גבול שתחצוץ בין ישראל הקטנה ליהודה ושומרון, מקבע את ההפרדה ביניהן, ומקים מדינה פלסטינית דה פקטו.

מנכ״ל מועצת יש״ע לשעבר שהבטיח לא לוותר על סנטימטר מארץ ישראל - מחלק את הארץ וקורע חלקים ממנה בחומת בטון. זהו נזק לדורות!

אנשי הימין שנותר בהם מעט מצפון - תעצרו את העוולה, היום, לפני שיהיה מאוחר".