אאא

לאחר ההשחתה של קבר יוסף הצדיק בשכם אתמול, נכנסו במהלך הלילה (שני), כלי רכב יהודים לקבר יוסף ללא אישור כוחות הביטחון. הם נורו. שניים מהנוסעים ברכב נפצעו קל - בינוני. הפצועים, משתייכים לקהילת 'שובו בנים', תושבי ירושלים ובני ברק, פונו לבית החולים בילינסון.

הרכב מנוקב
הרכב מנוקב
הגדלה

על פי דובר צה"ל, "אזרחים ישראלים הגיעו למחסום לא מאויש באחת הכניסות לעיר שכם, פרצו את המחסום ונכנסו לעיר. לאחר זמן קצר הגיעו לאחד המחסומים המאוישים ביציאה מהעיר שני ישראלים עם פצעי ירי.

כוחות צה״ל העניקו לפצועים טיפול רפואי בנקודה, ולאחר מכן הם פונו להמשך קבלת טיפול רפואי בבית חולים. נסיבות האירוע בבדיקה".

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן מסר בתגובה: "כולנו מתפללים לרפואת הפצועים. שום דבר לא מצדיק את הרצחנות האכזריות והטרוריזם מבית מדרשה של הרשות הפלסטינית בראשות המחבל אבו מאזן. רק אתמול לפנות בוקר הרס ברברי בסגנון דאעש באתר הקדוש כל כך בקבר יוסף והיום ירי בדם קר ביהודים שבאו להתפלל. האחריות היא אך ורק על המחבלים של הרשות הפלסטינית ולא פחות חמור מכך על האנשים שממשיכים באובססיביות לשווק את חבורת המחבלים הזו. כ"פרטנר" שלהם הם צריכים למסור את לב ארץ ישראל. כדי להביא את המציאות הזו לכל מדינת ישראל".

 ההרס במתחם (צילום: סעיף 27א)

דגן התייחס לעצם הכניסה לקבר ללא אישור ואמר: "באותה מידה אני שב וקורא ואף דורש בשם ההתיישבות בשומרון בשם רבני השומרון - לא להגיע לקבר יוסף ללא הכניסות המתואמות שמתקיימות אחת לחודש באבטחתה של חטיבת שומרון. "ונשמרתם לנפשותיכם מאוד"".

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר מסר בתגובה: "רק ריבונות ישראלית תמנע ירי לעבר מתפללים. אנחנו צריכים להיות בעלי הבית על קבר יוסף. גם לפי הסכמי אוסלו הארורים, יש חופש גישה לקבר יוסף ואם הערבים לא מכבדים את זה הגיע הזמן שנחזור הביתה. עד שנחזור, הם צריכים לדעת שיש מחיר כבד על כל תקיפה נגד יהודים, או השחתת אתר קדוש ולא לתת להם הקלות, או לנהל משא ומתן עם טרוריסטים צמאי דם שמבחינת החברים של בנט בקואליציה, הם אנשי שלום צדיקים".

כזכור, עשרות פורעים פלסטינים נכנסו במוצ"ש לקבר יוסף שבשכם, התפרעו במקום וגרמו לנזק רב למתחם. בין היתר, הפורעים הציתו את חדרי המתחם שברו את המצבה שעל הקבר, הציתו את המקום, גרמו נזק לנברשת ניפצו את מיכל המים וכן שברו את ארון החשמל במקום.

בכתבה זו נעשה שימוש בצילומים אשר בעל הזכויות בהם לא נודע או לא אותר, בהתאם להוראות סעיף 27א לחוק זכות יוצרים. אם הנכם בעלי הזכויות שלחו הודעה על כך בצירוף הצילום המקורי לדוא''ל [email protected].