אאא

המשטרה תביא הבוקר (שני) לבית המשפט 14 ערבים שנעצרו במהלך ההתפרעויות אמש בהר הבית ובעיר העתיקה.

הבוקר, מפרסמת המשטרה את תיעוד ניסיון הלינץ' בחרדים שעשו את דרכם ברחוב הגיא בעיר העתיקה, בדרך לכותל המערבי, המרדף אחר החשודים ומעצרם.

כאמור, במהלך היום תבקש המשטרה בבימ"ש להאריך את מעצרם של חשודים שנעצרו אתמול באירועים שונים של הפרות סדר אלימות, תקיפה, יידוי אבנים ושיגור זיקוקין לעבר כוחות משטרה ואזרחים באזור העיר העתיקה בירושלים. 

בין החשודים שיובאו לבימ"ש, שני החשודים שנעצרו בתום מרדף רגלי אחריהם, לאחר שזוהו תוקפים מתפללים בעת שצעדו בסמטאות העיר העתיקה. אחד מהחשודים שנתפסו בן 13.5 מהעיר העתיקה בירושלים, וחשוד נוסף בן 17 מסילוואן.

כמו כן יובאו להארכת מעצר 5 חשודים תושבי מזרח ירושלים שנעצרו אמש בפעילות כוחות המשטרה לאחר שיידו אבנים לעבר אוטובוסים שעשו את דרכם לכותל המערבי.

במשטרה מציינים כי החקירה מנוהלת ע"י ימ"ר מחוז ירושלים, והלילה נעצר חשוד חמישי במעורבותו במעשה ובהמשך צפויים מעצרים נוספים. כמו כן על פי החשד אחד החשודים שנעצרו גרם לאוטובוסים להאט באמצעות רכבו במכוון, אפשר ואף היה שותף ליידוי האבנים לעברם. 

בנוסף, המשטרה תביא לבימ"ש להארכת מעצר גם 7 חשודים שנעצרו בפעילות בלשי מרחב דוד ולוחמי מג"ב לאחר שיידו אמש אבנים וזיקוקין מגגות בתים בעיר העתיקה לעבר כוחות משטרה ועוברי אורח.

החשודים שנעצרו, תושבי מזרח ירושלים והעיר העתיקה, חלקם קטינים וחלקם בגירים. החקירה מנוהלת ע"י כוח חקירות משימתי של מחוז ירושלים הפועל בתקופה זו.