אאא

אמש (שני), הודיעו נוער העיר העתיקה ופעילי ארגונים נוספים, כי ביקשו ממשטרת ירושלים לאפשר להם לקיים צעדת דגלים מסביב לחומות העיר העתיקה בירושלים, בין היתר ביקשו הפעילים לקיים את המצעד גם במקום שבו יודו אבנים לעבר אוטובוסי אגד בראשית השבוע וגרמו לפציעתם של חלק מהנוסעים והנהגים.

לטענתם, התמונות והסרטונים שנראו מהעיר העתיקה בירושלים גרמו לאובדן הריבונות ופחד של המוני ישראל מלהגיע בימי חול המועד לעיר העתיקה. בעקבות אירועים אלו פנו הפעילים למשטרת ישראל בבקשה לאבטח את הצעדה, אולם הבוקר לטענתם  משטרת ישראל הודיעה להם כי היא מסרבת לאבטח את העצרת.

המארגנים תוקפים את החלטת המשטרה בטענה שהגשה הבקשה הייתה בפרק זמן קצר כי "לא יכולנו לדעת שיהיו פיגועים ושהעיר העתיקה תהיה שוממה בימי חול המועד שהם ימי השיא שלה".

על דרישת המשטרה לדחייה למועד אחר אמרו המארגנים כי: "המשטרה בעצם מכריזה לאזרחי ישראל, שאין בטחון בעיר העתיקה בחג הפסח הזה אמירה מדאיגה מאוד בטחונית ומורלית".

על מסלול הצעדה אמרו המארגנים כי: מסלול הצעדה הוא בדרכו של כביש מספר 1 מקום שכל יהודי צריך להרגיש בו בטוח בכל יום בשנה. משטרת ישראל, שכחתם את תפקידכם, אנחנו נצעד, אתם תאבטחו".

"אנחנו מזמינים את כל עם ישראל להגיע ביום רביעי הזה חול המועד בשעה 17:00 למקום ההתכנסות בכיכר ספרא ומשם להמשך הצעדה סביב חומות העיר העתיקה", מסרו המארגנים.

מהמשטרה נמסר בתגובה לדברים: "בעקבות בקשה שהתקבלה במשטרה אתמול לקיום תהלוכה סביב העיר העתיקה בירושלים בהתראה קצרה, אמש זומן המארגן לשיחה בראשות ק׳ אג״מ מחוז ירושלים, במטרה לבחון את הבקשה ובניסיון לקבוע מועד חלופי ומתווה מוסכם שיאפשר את קיום התהלוכה.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

לצערנו מגיש הבקשה או מי מטעמו כבר פרסם אודות האירוע בציבור עוד בטרם אושרה בקשתו על ידי המשטרה, על אף שהיא טעונה באישור משטרה על פי חוק.

למרות האמור, במהלך הפגישה שהתקיימה בוצע ניסיון לבחון מתווה ומועד חלופי והובהר למארגן כי משטרת ישראל תפעל למימוש חופש הביטוי והמחאה כחוק, תוך שמירת שלומם ובטחונם של המשתתפים בתהלוכה וכלל הציבור.

נציין, כי מאחר ומארגן ומגיש הבקשה ביקש לבחון את הדברים, בשלב זה טרם ניתן אישור לקיום התהלוכה במתווה המבוקש.

הצגת הדברים באופן אחר מעוותת וחוטאת לאמת. משטרת ישראל תמשיך לאפשר את חופש הביטוי והמחאה לכל אדם, תוך מחויבות להמשיך לפעול לשמירת שלומם ובטחונם של המוחים והציבור כולו".