אאא

עידית סילמן, חברת הכנסת שטלטלה את המערכת הפוליטית עם פרישתה מ'ימינה', נפגשה היום (רביעי) בצהרים עם שר הביטחון בני גנץ בקרייה.

הפגישה נקבעה, לטענת הצדדים, עוד לפני שהודיעה על פרישתה, וראש הממשלה בנט עודכן בקיומה. לפי הדיווחים הגישה לא עסקה בעניינים פוליטיים אלא בנושאים הקשורים לביטחון. במהלך הפגישה דובר על אפשרות של תמיכת סילמן בחקיקת חוקים שונים בכנסת על אף פרישתה.

במהלך השבוע ערכה סילמן ביקורי חג בקרב כמה מבתי הרבנים. ביום ראשון ביקרה בביתו של דודה הגאון הרב צבי פדידה ראש מוסדות 'אור גאון', שבירך אותה ואמר: "הקדוש ברוך הוא יצילה ויתן לה כח, עוז, גבורה ותושייה להמשיך לקדש שם שמים ברבים, וכל מעשיה יהיו מוצלחים".

הרב הוסיף ובירך את חברת הכנסת הפורשת: "הקב"ה יסיר ממנה כל חולי, כל מחלה וכל דאגה ויהיה לה לב שמח כל ימי חייה לבעלה לבניה ולביתה".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

כמו כן, בהמשך דבריו חיזק אותה הרב ואמר לה שהדרך שהיא בחרה לפרוש מהקואליציה זה לזכותו של כלל ישראל בזה שמנעה איסור חמור של אכילת חמץ בפסח בבתי החולים, וכי אלפי רבבות יהודים שמעו פעם ראשונה מה זה חמץ ואף התעניינו במהותו וקיבלו על עצמם לאכול מצות ולשמור כשרות בפסח.

"זהו דבר שהיה נעקר בוודאות על ידי ממשלה זו שגזרו נגד התורה ולומדיה אילולי המעשה הנועז שעשתה. אני מקווה ששאר השותפים בממשלה ילכו בדרכה ובזה הם קונים חלק גדול של קידוש השם בעולם שלהם", אמר הרב לסיום.

כזכור, מאז שהודיעה סילמן על פרישתה מהקואליציה - היא מתקבלת בכבוד בבתיהם של רבנים ובאירועים של כל המגזרים והחוגים. בשבוע שעבר הגיעה לביקור חיזוק במעונם של הרבנים שמואל אליהו ויהושע שפירא מ'הציונות הדתית', והרבנית לאה קולדצקי, בתו של מרן שר התורה הגאון רבי חיים קנייבסקי זצ"ל.