אאא

לקראת פתיחת מושב הקיץ של הכענסת, בצל התפוררות ממשלת בנט-לפיד, התארח ח"כ ישראל אייכלר לריאיון מיוחד באולפן 'כיכר השבת' והתייחס לרצון של רוב סיעת 'יהדות התורה' להקים ממשלה ימנית עוד בכנסת הנוכחית, תקף בחריפות את ח"כ בצלאל סמוטריץ', התייחס לווטו על איווט ליברמן ולסערת מוסדות החינוך של בלעזא. צפו בריאיון המלא.

קטעים מהריאיון

על הרצון להקים ממשלת ימין עוד בכנסת הנוכחית, אמר ח"כ אייכלר: "לא נשלחנו לשחק בפוליטיקה, נשלחנו לדאוג למגזר החרדי וליהדות. הדרך הטובה ביותר זה בממשלת ימין עם חרדים, אין תנאי של מועצות גדולי התורה שזה יהיה רק נתניהו. אולי דרעי חייב, אנחנו לא. החרדים הם היחידים ששילמו מחיר מהקמת הממשלה. ממשלה בראשות גנץ היא בסדר גמור".

ח''כ ישראל אייכלר בריאיון לישי כהן
ח"כ ישראל אייכלר בריאיון לישי כהן
הגדלה

ח"כ אייכלר התייחס לדיווחים כי מוסדות החינוך של בעלזא ייצטרפו ל'ממלכתי חרדי' ואמר: "זה לא יהיה, לא היה ולא נברא. ולא מדובר בבעזלא, מדובר בשישים אלף ילדים שאינם נמצאים ברשת החינוך העצמאי ו'בני יוסף', שישים אלף ילדים שסובלים מקיפוח נוראי, מלמדים שמקבלים מחצית מהמשכורת. המדינה מקפחת אותם ולא רוצה לתת להם את התקציב הזה.

"ולכן אנחנו אומרים: או שאתה מכניס את כולם ל'חינוך העצמאי', או שאחנו צריכים לתת את אותם תנאים של 'החינוך העצמאי' ושל 'בני יוסף' לתלמודי התורה, בלי להיות ממלכתי, בשום פנים ואופן".

ח"כ אייכלר התייחס לברכות מ'יש עתיד' ואמר: "אם אנשי 'יש עתיד' מברכים, והאנטי חסידיים תוקפים - אתה יודע שזה שקר וכזב משני הצדדים. שקרים שהתחברו. אנחנו בפירוש לא מדבירם על ממלכתי".

"אנחנו כבר שנה נאבקים לקבל את אותה עצמאות שמקבלים 'החינוך העצמאיי' ובני יוסף', שיהיה גם לתלמודי התורה האחרים. עצמאות בדיוק כמו שיש ב'חינוך העצמאי'".

לדבריו: "'החינוך העצמאי' מסרב להכניס אותנו מסיבות שלו. ו'אל המעיין' היה לנו משא ומתן ארוך מאוד במשך כמה שנים, רצינו לשמור אעל העצמאות שלנו, זה לא הסתדר. לכן הוכלים על מסלול שיהיה בדיוק כמו ב'חינוך העצמאי', כל המאבק שלנו שלא נהיה ב'ממלכתי'".

ח"כ אייכלר הסביר את השתיקה המתשכת שלו בנושא ואמר: "דאגו להכניס את השקר הזה בפי הציבור ואני לא הגבתי מסיבה פשוטה, אם נגיב בכל שקר שיש בעולם הפוליטי - אנחנו כל יום נעסוק בהסברים".