אאא

למרות המצב הפוליטי השברירי, ראש הממשלה נפתלי בנט אמר היום (שני) לתקשורת כי "כל הצבעות האי אמון נפלו, אנחנו מתחילים את המושב הזה ברגל ימין..."

עוד אמר כי "הרוב הדומם בישראל רוצה בהצלחת הממשלה, הצלחת המדינה, המשך השגשוג הכלכלי וביציבות. כדאי שהרוב הדומם גם ידבר קצת יותר."

בהמשך דבריו אמר כי "אנחנו נמשיך לקחת את המדינה קדימה לצמיחה לביטחון ובעיקר נעשה את זה ביחד". לאחר שסיים את דבריו סיים להתייחס לשאלות מהתקשורת.

היום נפתח מושב הקיץ של הכנסת,כאשר ראשון הדוברים הוא יושב ראש האופוזיציה בנימין נתניהו. נתניהו פתח ואמר: "הממשלה הנוכחית משותקת, היא במשבר עמוק. היא לא מחליטה, לא יוזמת ולא נלחמת בטרור. המדיניות לא נקבעת בלשכת רה"מ בירושלים או במבצר ברעננה - אלא במועצת השורא".

"ישראל דואבת ואבלה. ישראליות וישראלים נרצחו באכזריות נוראה שאין מילים לתארה. היום בשעה 16:00 אחה״צ לפני 50 שנה, אני זוכר איפה הייתי עם חבריי לסיירת מטכ״ל. פרצנו למטוס סבנה החטוף בנמל התעופה בלוד ושחררנו את בני הערובה. עד היום יש לי צלקת שמזכירה לי את היום הזה למקרה שאני שוכח אותו. היום המצב שונה בתכלית ממה שהיה בעבר - הממשלה הנוכחית משותקת. היא במשבר עמוק. היא לא מחליטה, לא יוזמת, לא נלחמת בטרור. המדיניות לא נקבעת במעון רה״מ בירושלים והיא גם לא נקבעת בארמון או במבצר ברעננה, היא נקבעת אצל מועצת השורא. מי שיושב בממשלה עם תומכי חמאס לא יכול להילחם בחמאס. מילא שאתם בממשלה בוחרים לא לצאת לרחוב ולשמוע ביקורת, זאת הבעיה שלכם, אבל זה שאזרחי ישראל מפחדים לצאת לרחוב זאת הבעיה של כולנו. אזרחי ישראל חיים היום בפחד".

עוד אמר: "נפתלי בנט, בלי מנדטים בלי רוב בכנסת ובלי תמיכה ציבורית, לא יכול להילחם בטרור. בראשות הממשלה עומד מי שהפר את כל הבטחותיו, הונה את בוחריו ולא עושה דבר מלבד להיאחז בכיסא. הוא צריך ללכת הביתה עוד היום. מה היו אומרים אם אני הייתי ראש הממשלה עם חמישה מנדטים - יותר נכון, נכון לעכשיו חמישה מנדטים. נפתלי, זה נגמר. אי אפשר לרמות את הפיזיקה של הפוליטיקה".