אאא

אחרי ההחלטה סמוך לכניסת השבת של שר הדתות מתן כהנא להתפטר מתפקידו כדי להדיח את חברו לסיעה חה"כ יום טוב כלפון, שרת הפנים איילת שקד הבהירה כי גם אם יהיה צורך, תסרב להתפטר מתפקידה כפי שעשה שר הדתות היוצא. כך פורסם לראשונה ב'כאן חדשות'.

לצד זאת, גורמים בימינה אומרים כי ינסו לשכנע את חברת הכנסת עידית סילמן לתמוך במינוי מחודש לשר הדתות כהנא, זאת כדי שלא יהיה חייב להיות רק סגן שר במעמד שר.

כזכור, סמוך לכניסת השבת הודיע שר הדתות מתן כהנא על החלטתו להתפטר מתפקידו כשר לשירותי דת. כהנא יחזור לכהן כחבר כנסת כבר ביום ראשון הקרוב ולמעשה מדובר בהדחתו של ח"כ יום טוב כלפון שנכנס במסגרת החוק הנורבגי.

בימים האחרונים חששו בלשכת ראש הממשלה בנט כי ח"כ כלפון מנהל מגעים עם בכירי 'הליכוד' ובראשם ח"כ יריב לוין. החשש היה שכלפון יצביע בעד הצבעת אי אמון בממשלה. בכדי למנוע עריקה נוספת אחרי ח"כ סילמן, כהנא התפטר מהממשלה והדיח את כלפון המכנסת.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

יצוין כי כעת יהיה קשה לכהנא לחזור לתפקידו כשר בממשלה שכן הסיכויים הלשיג רוב של 61 למינוי - קלושים. בין היתר נשקלת האפשרות למנות את כהנא לתפקיד סגן שר במעמד שר.

כמו כן, בשל התפטרותו של כהנא, מי שיכהן מעתה כיו"ר הוועדה למינוי דיינים הוא ראש הממשלה נפתלי בנט שיכהן מעתה כשר הדתות בפועל.

השר כהנא אמר לאחר החלטתו: "הודעתי כעת לראש הממשלה נפתלי בנט, על החלטתי להתפטר מתפקידי כשר לשירותי דת על מנת לחזור להיות חבר כנסת ולסייע בחיזוק הקואליציה".