אאא

לוחם הימ"מ, רס"ב נעם רז ז"ל, הלוחם שנהרג במהלך קרב עם מחבלים חמושים שביצעו ירי לעבר כוחותינו בפעילות מבצעית בכפר בורקין שבנפת ג'נין, הובא היום (ראשון) למנוחת עולמים.

הלוויה נערכה בחלקה המשטרתית בהר הרצל, בהשתתפות השר לבט"פ, מפכ"ל המשטרה, רנ"צ יעקב שבתאי, מפקד מג"ב, ניצב אמיר כהן, ר' אמ"ש, ניצב בועז גולדברג, מפקד הפיקוד המרכז, אלוף יהודה פוקס, ס' מ' מג"ב, תנ"צ בריק יצחק, מפקד הימ"מ, תנ"צ ח', סגל הפיקוד הבכיר של המשטרה ומשמר הגבול, משפחתו וחבריו של נעם ז"ל, מפקדי ולוחמי היחידה ומכובדים נוספים.

בלוויה השתתפו מאות אנשים בצאת המשפחה מהבית לבית העלמין ובחזרתם חיכו לבני המשפחה, מאות אנשים עם דגלי ישראל ושלטים לזכרו של הגיבור שנפרסו בשיירה באורך של כ-8 ק"מ מצומת שילה ועד ליישוב קידה.

נעם ז"ל, בן 47 התגורר יחד עם רעייתו אפרת ובניו בארי, איתם, בניה, שגב, נווה והללי ביישוב קידה. התגייס לימ"מ בשנת 1999 ומאז משרת כ-23 שנים כלוחם בשלל תפקידים בינהם פארמדיק, צלף ופורץ. לוחם נועז בעל אומץ לב שהשתתף במאות פעילויות והציל את חיי חבריו ליחידה ושמר על ביטחון אזרחי ישראל.

משפחתו וקרוביו סיפרו על אהבת הארץ המיוחדת שלו, החיבור לאדמה, אהבת התורה, ניצל כל רגע בחייו, צניעותו, הדוגמא האישית שנתנה השראה וכוח למשפחתו וחבריו.

ההספדים

אפרת, רעייתו של נעם ז"ל

"תודה שזכינו בך ותודה שבחרת בי להיות אשתך. בחייך, נתת את כולך לעם ישראל אז הוא בא היום להגיד תודה. תודה שלימדת אותנו צניעות והסתפקת במועט, תודה על החיים האהבה והשמחה שהכנסת בבית. אצלך, כל הערכים באו לידי ביטוי במעשים, החיבור לאדמה, לבנות ולהצטרף ליישוב חדש. הלב נקרע מגעגועים ואהבה."

בניו של נעם

"אבא, מי שכתב את המשפט 'אמור מעט ועשה הרבה' בטוח הכיר אותך. היה לך חלום להכניס ספר תורה ואנחנו נגשים אותו לעילוי נשמתך. תמיד היית שמח בחלקך ואף פעם לא שמענו אותך מתלונן. אתה צנוע, גיבור, על אדמת הקודש אתה האדם הכי טוב בעולם. אנחנו מאמינים שיש לך נחת רוח גדול במרומים."

אמו, אחיו ואחותו של נעם ז"ל

"נעם, בן יקר ואהוב שלי, היה לי לתמך בכל המצוקות כשהחיוך אינו מש מפניך. השקעת בבית ובמשפחתך, אהבת את הארץ ונטעת בה מטע זיתים. היה שלום ילד אהוב שמור עלינו ממרום כמו ששמרת על הארץ."

"נעם אחי, עכשיו כולם מכירים אותך ומספרים איך היית כחבר וכלוחם.דאגת תמיד לכולם, כולם מדברים על המיוחדות שבך, היית אח מסוג אחר. תודה שהיית בשבילנו אוזן קשת ואישיות לדוגמא אתה אח מושלם ובן מדהים שדאג תמיד לכיבוד הורים."

"תמונות שלנו יחד וזכרונות ילדות מרצדות מול עיניי. אני עוד לא יכול לכתוב עליך בלשון עבר, אתה עמוד התווך של הבית, תומך, מחבק, אבא ובעל מסור, בן אוהב אחד שדואג, דוד וחבר נאמן. לנצח אחי, אזכור אותך."

מפכ"ל המשטרה, רנ"צ יעקב שבתאי

"נעם מצטרף היום לשורה ארוכה של שוטרים ולוחמים, שמאז קום המדינה ועד היום, מצאו עצמם במשימות הגנה, התקפה ויוזמה, מול האויב וארגוני הטרור. אזרחי ישראל רואים איך בחודשים האחרונים, שוטרי משטרת ישראל חוצצים בגופם בינם לבין אלו המבקשים לפגוע בהם, להסב נזק, להטיל אימה ולערער את חוסנה של המדינה. המחיר שאנו משלמים בהגנה על ביטחון המדינה ואזרחיה הוא מחיר שאין יקר ממנו, ולמרות זאת אנו רואים יותר ויותר שוטרים ולוחמים חדורי מוטיבציה שפועלים בגבורה וחירוף נפש של ממש. כזה היה נעם זכרונו לברכה, לוחם עתיר זכויות שלא וויתר לרגע על שליחותו הלאומית וערכיו מבית. נעם גילם בדמותו את כל מה שיפה באלו הנלחמים על הגנת המדינה. איש ההתיישבות בארצנו, איש האדמה ומטע הזיתים, איש המשפחה המסור והאבא הנערץ של הילדים, הבעל שידע להעניק ולתת למרות התפקיד התובעני, החבר שהיה שם תמיד והלוחם שהסתער קדימה, התנדב לכל משימה, חתר למגע ולא פעם העניק טיפול רפואי תחת אש".

 הספד המפכ"ל

"היום אנו מלווים למנוחת עולמים גיבור ישראל שמרבית מהמבצעים בהם לקח חלק יהיו חסויים לנצח. כמוהם כך גם נועם, צנוע, ענו, נמנע מתהילה וזוהר. משפחת רז היקרה, הרעיה, אפרת, והילדים, בארי משה,  איתם יעקב, בניה שלמה, שגב נחום, נוה יהודה, והבת הקטנה הללי שפרה. דעו לכם שאבא אהב אתכם מאוד. חבריו מספרים שהיה מדבר עליכם המון. דעו לכם שאבא שלכם גם אהב מאוד את שירותו בימ"מ. הוא היה גיבור בחייו ונותר גיבור במותו, ויום יבוא ונספר לכם על כל פעולותיו. היום אתם הופכים להיות הילדים של כל מפקדי ושוטרי משטרת ישראל ולעולם לא תהיו לבד".

"נעם", הספיד המפכ"ל: "את הערכים שגילמת אנו מבקשים היום לקדש, לזכור ולהנציח. נוח על משכבך בשלום, ושמור על משפחתך מלמעלה כפי שנהגת לעשות שנים כל כך רבות למשפחתך ולכל מי שסבב אותך. תהא נשמתך צרורה בצרור החיים"

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

מפקד משמר הגבול, ניצב אמיר כהן

"נעם, גיבור ישראל אתה קיימת תוך הקרבה וחירוף נפש את מעשה שלושת האבות כולם – הקמת ישוב חדש בארץ, בנית בית ומשפחה לתפארת, הגנת על ארץ ישראל ונלחמת עליה עד שדמך נספג באדמתה. משפחת רז היקרה, אביכם היה אדם ענק בגבורה, במידות ובערכים שהקריב את חייו למען ארץ הקודש. פיקוד החיל, לוחמי משמרת הגבול וחבריו ליחידה מבטיחים לכם ולכל עם ישראל, לא ננוח ולא נשקוט עד שנבטיח שקט לארצנו. אנו מבקשים לחבק ולחזק אתכם בשעה קשה זו. אתם חלק בלתי נפרד ממשפחת משמר הגבול – נמשיך ללוות אתכם ולהיות לצדכם לעד. נמשיך להילחם ביד ברזל במחבלים ושולחיהם, נרדוף את אויבינו ונפגע בכל מבקשי רעתנו בכל מקום שיידרש. נעם, במשך עשרות שנים מסרת נפשך למען העם והארץ, באינספור מבצעים מורכבים ומסוכנים פעלת בעוז רוח ובאומץ לב נדיר להצלת חיים רבים של אזרחי מדינת ישראל".

 הספד מפקד משמר הגבול, ניצב אמיר כהן

"הרעיה אפרת והילדים – בארי, איתם, בניה, שגב, נווה והללי. להורים – ישיעהו ואסתר לאחים – אריה, קותי ולאה. האובדן כבד מנשוא, זהו סבל שאין לו קץ ואין בפינו מילים לנחמכם ולהקל על כאבכם. בזכות גיבורים כמו נעם, הפועלים בחשאי בשטחים עוינים ורווי סכנה, אזרחי ישראל יכולים לקיים את שגרת חייהם ולחיות כאן בביטחון. נועם אהובינו – ננצור מורשתך שליוותה אותך כל ימי חייך, תעוזה והקרבה אין סופית להצלת חיים, אהבת האדם והגנה על המולדת."

מפקד הימ"מ, תנ"צ ח'

"נעם, רק לפני חודשיים, במהלך הקרב בו נפגע מפקד הפלגה סנ"צ ש' היית אתה זה שטיפל בו עד להעברתו לבית החולים. נעם, גיבור ישראל, מלח הארץ, לא משת מהדרך בה חונכת. שירת חייך נדמה בבוקר יום שישי בקרב מול מחבלים בני עוולה בג'נין".

"מעל קברך, בשמי ושם לוחמי היחידה אנו מתחייבים להמשיך ולשמור על משפחתך ולספר לילדיך  על מעשי גבורתך אשר בזכותם יכולים אזרחי מדינת ישראל לחיות במדינה יהודית, ישראלית ודמוקרטית. משימתם של אלו המבקשים לכלותינו לא תצלח, 'לא ינום ולא ישן שומר ישראל', 'ארדוף אויביו ואשיגם ולא אשוב עד כלותם'. יהי זכרך ברוך."