אאא

בכניסתו לאולם הדיונים היום (שני) בבית המשפט, נעצר נתניהו מול העיתונאים והמצלמות, והגיב לבקשת הפרקליטות לתקן את כתב האישום נגדו. נתניהו אמר: "זה מה שנקרא In your face". בפרצוף שלכם.

כזכור, וכפי שדווח ב'כיכר השבת', החליטה אתמול הפרקליטות, בעקבות עדותו בבית המשפט בשבוע שעבר של עד המדינה שלמה פילבר, בה שינה את גרסתו ממה שאמר בחקירת המשטרה - על שינוי אחד מסעיפי כתב האישום בתיקים כנגד ראש הממשלה לשעבר.

מפרקליטות מיסוי וכלכלה נמסר כי "פרקליטות מיסוי וכלכלה הגישה  בקשה לבית המשפט המחוזי בירושלים לתקן את סעיף 64 לכתב האישום בתיקי האלפים".

כזכור, פילבר החליט לשנות את גרסתו בנוגע לעדות על תנועת היד של נתניהו במה שזכה לכינוי 'פגישת ההנחיה'. לפני החתימה על הסכם עד המדינה פילבר טען כי מדובר בסימן שנתניהו כן חייב משהו למישהו, אך זאת לאחר שאלות שניתבו את פילבר לענות כך - מה שהביא את פילבר בבית המשפט לומר כי את התנועה הוא הבין בדיוק להיפך.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

בעקבות כך הפרקליטות לא תתייחס יותר בכתב האישום כאילו יש בהכרח קשר בין תקופת המינוי למעט לאחר שהחליט על מינוי פילבר. עוד כתבו בפרקליטות כי "האמור בכתב האישום לגבי תוכן הפגישה אשר כונתה "פגישת ההנחיה" בעינו עומד, אף שנדרש לדייק את מועד התקיימותה, ומכאן הבקשה.

עוד על פי הבקשה, לאור כפירתם הגורפת של הנאשמים בעצם קיומה של ההנחיה ולאור קו ההגנה של נאשם 1, בנימין נתניהו, הכולל בחובו גם את קו ההגנה שאותו היה מציב לו היה נטען בכתב האישום כי פגישת ההנחיה התקיימה עוד לפני מינויו הרשמי של העד לתפקיד מנכ"ל משרד התקשורת - התיקון המבוקש אינו פוגע ביכולתם של הנאשמים להתגונן מפני כתב האישום."

"התביעה טוענת בנוסף, כי חומרי החקירה המבססים את התיקון המבוקש, ובכלל זה חוות דעת האיכונים המנתחת את כל טווח הזמן שאליו מתייחס סעיף 64 בנוסחו המתוקן, מצויים בידי ההגנה זה מכבר והם חלק מן המסד הראייתי שהוצג על ידה לעד במהלך חקירתו הנגדית".