אאא

חוליית הטרור שתכננה להתנקש בחבר הכנסת איתמר בן גביר מ'הציונות הדתית' תכננה לעשות זאת באזור מגוריו בחברון, כך דיווח משה נוסבאום ב'חדשות 12'.

לפי הדיווח, מחקירת המחבלים עולה כי חברי החוליה יצרו קשר עם תושב חברון ושלחו אותו לאסוף מידע על חבר הכנסת איתמר בן גביר.

בין היתר, דיווח נוסבאום, הוא התבקש לבדוק באיזה רכב נוסע בן גביר והאם הוא ממוגן, אך הכי חשוב מבחינתם היה לבדוק מתי בן גביר יוצא מביתו - ברגל.

נוסבאום אף דיווח כי חשיפת חוליית הטרור התגלה בזכות שוטר זוטר, שהוצב באחת הכניסות להר הבית, בחודש שעבר, וחשד באחד הפלסטינים שביקשו להיכנס להר.

הוא ערך עליו בדיקה ומצא אמצעים שהיו אמורים לשמש אותו לצורך הפרות סדר בהר הבית. החשוד נעצר ווהעבר לחקירה מקיפה בשב"כ, שם הפליל את חבריו וחשף את החולייה.

 חברי החולייה בבית המשפט, אתמול (צילום: חיים גולדברג, כיכר השבת)

אתמול הותר לפרסום כי בחקירה משותפת של שירות הביטחון הכללי והיחידה המרכזית של מחוז ירושלים במשטרת ישראל נחשפה התארגנות טרור של פעילי חמאס, תושבי מזרח ירושלים אשר תכננו לבצע פיגועים לעבר יעדים ישראליים במתווים שונים וזאת באמצעות מספר חוליות נפרדות.

בפרקליטות מחוז ירושלים הגישו כתב אישום בבית המשפט, כנגד אותם חשודים והשופט החליט להאריך את מעצר שלוש החשודים עד לתום ההליכים.

עורך הדין של החשודים אמר מחוץ לדיון בבית המשפט: "מדובר בצעירים שהם בגבול הקטינות, והם נכנסו לחדרי השב"כ לתקופה ארוכה, מבלי שהייתה להם אפשרות להתייעץ עם עורכי דינם. מדובר בכתב אישום הזוי, שהסיפור שמסופר שם, הוא בלתי הגיוני. לא נראה לי ששלושה צעירים, יקשרו קשר לבצע עבירות כל כך חמורות".

כאמור, פרקליטות מחוז ירושלים הגישה לבית המשפט המחוזי בעיר כתב אישום נגד מנצור צפדי, מחמד סלאיימה וחמזה אבו נאב, תושבי ירושלים כבני 20-19, בגין קשירת קשר לביצוע מעשי טרור נגד יהודים וכוחות הביטחון, בין היתר, נגד חבר הכנסת איתמר בן גביר.

על פי כתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד רוית קודינסקי, לפני מספר חודשים החליטו מנצור צפדי וחברו, המוכר כפעיל של ארגון הטרור חמאס, על הקמתן של שתי חוליות צבאיות בראשותם אשר יבצעו פיגועים בישראלים.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

השניים תכננו כי מטרות החוליה שבראשותו של מנצור צפדי יהיו, בין היתר, חטיפת חיילים ישראלים לצורך ביצוע עסקאות חילופי אסירים, פיגועי ירי נגד כוחות הביטחון ואזרחים וחיסולו של חבר הכנסת איתמר בן גביר. בהמשך לכך פנה צפדי לסלאיימה ואבו נאב, הציע להם להצטרף לחוליה הצבאית בראשותו והשניים הסכימו.

לצורך מימוש מטרות החוליה, הצטייד צפדי בשני נשקי "איירסופט" מסוג רובה M16, אימן והדריך את חברי חולייתו להשתמש בנשק. על פי כתב האישום, צפדי וסלאיימה קשרו קשר לחבר מטען צינור לרחפן ולפוצץ אותו מעל הרכבת הקלה בירושלים או לפוצץ אותו מעל בתי יהודים בא-טור. כחודשיים לפני הרמדאן צפדי ואבו נאב חילקו לצעירים זיקוקים, כרזות חמאס, דגלי חמאס ותמונות של מחמד דף, ראש גדודי עז א-דין אל קסאם, הזרוע הצבאית של חמאס, במטרה להכניס אותם להר הבית.

כמו כן, בתחילת חודש הרמדאן השניים קנו רימון גז ורימון הלם, זאת במטרה לעשות בהם שימוש בעימותים נגד כוחות הביטחון בהר הבית. בתחילת חודש אפריל, נעצר צפדי כאשר היה בדרכו להר הבית במטרה להשתתף בעימותים עם כוחות הביטחון או יהודים אשר יגיעו למקום. על פי כתב האישום הנאשמים השתתפו בהתפרעויות ובעימותים בהר הבית במהלך מבצע שומר החומות לפני כשנה, הנאשמים יידו אבנים וירו זיקוקים לעבר כוחות הביטחון בהר הבית.

כתב האישום מייחס לנאשמים ביצוע עבירות של קשר למעשי טרור של רצח בנסיבות מחמירות וחטיפה לשם סחיטה, אימונים או הדרכה למטרות טרור, קשר למעשי טרור של חבלה בחומר נפיץ, הכנה לביצוע מעשה טרור של חבלה בחומר נפיץ, מתן אמצעים לביצוע פשע או עוון, חברות בארגון טרור, עבירות בנשק, ניסיון תקיפת שוטר בנסיבות מחמירות והתפרעות.