אאא

הגאון רבי מאיר מאזוז, ראש ישיבת 'כסא רחמים', הבהיר אמש (בין ראשון לשני) את דבריו במוצאי השבת - שעוררו סערה גדולה - וטען כי דבריו הוצאו מהקשרם. "לא הבינו אותי נכון", אמר הרב, והבהיר: "צריך לכבד כל אדם, לשנוא את המעשה אבל לא את האדם".

הרב פירט כי "במוצאי שבת אמרתי דבר שכל המדינה הזדעזעה ממנו, על לא דבר. לא הבינו אותי, לקחו דברים מהקשרם ועשו מהם טעמים. עושים לנו כמו נאצים? לא עושים כמו נאצים. להפך".

עוד אמר הרב כי מלחמת ששת הימים, שנחגגה אתמול, מעידה על הצורך באחדות. "שונאים את המעשה, לא את האדם. האדם הוא מסכן, הוא אומלל. צריך לכבד כל בן-אדם", אמר הרב.

המתקפה בשיעור

כזכור, במהלך שיעורו השבועי, התבטא הגר"מ מאזוז: "יש הרבה אנשים רשעים שם - אנחנו מחכים שהממשלה הזו תחלוף מהעולם, ראש הממשלה החליפי לפיד ושר האוצר ליברמן החליטו לחנוק את האברכים".

 המתקפה בשיעור

"זה ממש נפלא, הם (ליברמן ולפיד. י-כ) נותנים כמה שיותר לערבים, בוגדים בעמם, שונאים את עמם, הם יותר גרועים מנאצים".

עוד הוסיף ראש הישיבה ותקף בחריפות, "לפחות הנאצים אוהבים את העם שלהם, אבל אלו שונאים את העם שלהם, רוצים להרוס ילדים, זקנים ותלמודי תורה".

"מה הם רוצים להרוס את התורה?", הוסיף ראש הישיבה, "הרי בזכות התורה חייתם 2,000 שנה, אבל זה לא נוגע להקב"ה? צריך להודות ולהכיר טובה".

"לכן, כדי להכיר טובה לקדוש ברוך הוא, מחר - יום ירושלים, אסור להגיד תחנון, מי שאומר תחנון כופר בטובתו של הקדוש ברוך הוא", אמר ראש הישיבה בנוגע לאמירת תחנון.

אתמול הגיב יו"ר 'יש עתיד, שר החוץ יאיר לפיד, למתקפה החריפה של הרב מאיר מאזוז. לפיד כתב הבוקר בחשבון הטוויטר שלו: "הרב מאזוז, הנאצים רצחו את סבא שלי במחנה ריכוז, ניסו לרצוח את אבא שלי בגטו".

שר החוץ הוסיף: "התשובה היחידה שלי לדבריך היא שאני אוהב את כל עם ישראל ומאחל לרב מאזוז יום ירושלים שמח, יום של אחדות ואהבת ישראל".