אאא

לאחר למעלה משנה של חקירת משטרה, נגד ראש הכולל מאשדוד, בשנות ה-60 לחייו, אב למשפחה גדולה וסב לנכדים - הפרקליטות החליטה על סגירת התיק נגדו, מחוסר אשמה.

כזכור, לפני למעלה משנה נעצר ראש הכולל ומעצרו אף הוארך, בחשד למעשה קשים כלפי אברכים צעירים, אלא שכעת מתברר כי מדובר בעלילת שווא מוחלטת.

אחד ממקורביו של ראש הכולל מספר ל'כיכר השבת' כי "התברר שמדובר בפרסום שקרי, עלילת שווא שהעלילו עליו אינשי דלא מעלי, גרמו לו ולבני משפחתו שפיכות דמים ופגעו בבריאותו - על לא עוול בכפיו".

בהודעה שקיבל מפרקליטות מחוז דרום, נכתב: "הרינו להודיעך, כי לאחר שתיק משטרה מס' ... תחנה חקירות אשקלון לכיש, בו נחקרת כחשוד, נבחן בפרקליטות, הוחלט ביום 06 באפריל 2022 על גניזתו נגדך, מבלי להגיש בו כתב אישום". בהודעה נוספת שקיבל נכתב כי התיק נסגר "באין אשמה פלילית".

במכתב שפרסם הרב אשר ישעיהו הכהן זלפריינד, רב ביהמ"ד 'אור שלמה' דחסידי בעלזא באשדוד, הוא כותב כי "לאחרונה העלילו עליו שונאיו ומקנאיו עלילת שווא נוראה, אשר פוגע בו נפשית ומשפחתית. ולאחר בדירה ועיון בכל הקשור לענין הוצאת הדיבה השקרית עליו, הובהר למעלה מכל ספק, שהעלילו עליו עלילת שווא, מסיבות אינטרסנטיות שונות, רח"ל".

ל'כיכר השבת' נודע כי לאחר סגירת התיק מתכוון ראש הכולל להגיש תלונה ותביעה נגד מי שעומד, לדבריו, מאחורי העלילה ואשר אחראי גם על הדחת העדים כנגדו - שלבסוף חזרו בהם, והכל, לדבריו, במטרה לסלקו מראשות הכולל.