אאא

נצחו אראלים את המצוקים ונשבה ארון הקודש: הגאון הצדיק רבי אורי זוהר זצ"ל, ראש ארגון 'לב לאחים' ואחד מגדולי המחזירים בתשובה במדינת ישראל בעשרות השנים האחרונות, נפטר הבוקר (חמישי) בביתו והוא בן 86.

הרב זוהר נפל הבוקר בביתו, וכוחות ההצלה שהוזעקו לבית ביצעו בו פעולות החייאה, אך לאחר שעה ארוכה של מאמצים - נאלצו לקבוע את מותו. מסע הלוויתו של הרב אורי זוהר זצ"ל ייצא בשעה 16:00 מביתו ברחוב זכרון יעקב בירושלים אל בית העלמין בגבעת שאול.

בית הרב זוהר זצ''ל, הבוקר (צילום: חיים גולדברג, כיכר השבת)
בית הרב זוהר זצ"ל, הבוקר (צילום: חיים גולדברג, כיכר השבת)
הגדלה

הרב אורי זוהר נולד בח' בחשוון ה'תרצ"ו בתל אביב להורים חילונים שעלו מפולין, בצבא שירת בלהקת הנח"ל ולאחר מכן הקים להקה יחד עם חברים. בהמשך עבד כשחקן ובמאי והפך לאיש בידור מפורסם שאחראי על מערכונים רבים המוכרים לציבור הישראלי והיה נחשב כסמל לחילוניות הישראלית. 

בעקבות פגישה עם הרב יצחק שלמה זילברמן הוא החל בהתקרבות אל הדת והחל ללבוש כיפה וציצית, בשנת ה'תשל"ז ולהפתעת רבים, הודיע על פרישה מעולם הבידור והחל ללמוד בישיבת אור שמח. למרות שקיבל פרס ישראל לתרבות, סירב הרב זוהר לקבלו, והעדיף להשקיע את חייו בתורה ובמצוות.    

חזרתו בתשובה הכתה בהלם חלקים רבים בעולם החילוני, ומנגד עמדה בראש של גל החזרה המפורסם והשפיעה על רבים ששבו אל דרך ה' בזכותו.       

הרב אורי זוהר זצ''ל (צילום: גדעון מרקוביץ, פלאש 90)
הרב אורי זוהר זצ"ל (צילום: גדעון מרקוביץ, פלאש 90)
הגדלה

את תהליך חזרתו בתשובה תיאר בספר בשם "ובחרת בחיים", והוא החל לשאת דרשות רבות בנושא ולעסוק נמרצות בקירוב רחוקים. שיחותיו הושמעו בפלטפורמות שונות והוא אף הגיש תוכנית בערוץ 'הידברות' אשר עסקה בנושא.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

הרב זוהר היה ממייסדי היישוב 'מעלה עמוס' ובשנים האחרונות עמד בראש ארגון 'לב לאחים', אשר בהכוונת גדולי ישראל מעודד לרישום ילדים מבתים מסורתיים לבתי ספר ותלמודי תורה חרדים.

בפעולותיו קירב רחוקים רבים ופעל בקידוש השם עצום, השקיע מאמצים רבים ברישום ילדים למוסדות תורניים ובשנים האחרונות עסק רבות גם בטיפול בנוער המתמודד. במשך השנים הפך, במקביל לתפקידו כמחזיר בתשובה, גם ליועץ לזוגות חוזרים בתשובה.

לפני עשור עבר מביתו ברחוב פנים מאירות בירושלים לדירת מחסן בשכונה ברחוב זכרון יעקב, זאת לאחר שחיתן את כל ילדיו, אמו וחמותו שהתגוררו אצלו נפטרו וכך יכול היה לעבור לדירה יותר קטנה. את כל יומו מילא הרב זוהר זצ"ל בלימוד התורה בביתו. 

בפטירתו הותיר אחריו שבעה ילדים, עוסקים בתורה ובמצוות, כאשר בעקבות התהליך שעבר גם ילדיו המבוגרים חזרו בתשובה.

תהא נשמתו צרורה בצרור החיים.