אאא

התרגשות גדולה בקרב כלל חסידי באבוב 45 ברחבי ארה"ב לקראת מעמד הנחת אבן הפינה שיתקיים מחר (רביעי) בארה"ב, לבניין בית המדרש החדש שיבנה בשדרה ה-49 בבורו פארק.

מדובר בבניין שיבנה לראשונה מאז החל האדמו"ר להנהיג את קהילתו לאחר הסתלקותו של חמיו האדמו"ר מבאבוב זצ"ל בשנת תשס"ה, מאז השתכנו החסידים בבניין אשר נהיה צר מלהכיל את המוני החסידים.

לקראת המעמד שיתקיים מחר בשעה 17:30 אחה"צ (שעון ארה"ב) צפויים להגיע אלפי חסידים מריכוזי החסידות בוויליאמסבורג, בליקווד ובמונסי, אשר יגיעו לבורו פארק באוטובוסים רבים שיעמדו לרשותם, כולל ילדי ובחורי החסידות שיסיימו את לימודיהם מחר מוקדם מהרגיל על מנת להשתתף במעמד ההיסטורי שיתקיים בראשות האדמו"ר ובהשתתפות שורה של אדמו"רים, רבנים ורבני החסידות.

לצורך המעמד ההיסטורי צפויים להיסגר כבישים ודרכי מעבר באזור, כאשר עסקני החסידות פועלים בשיתוף פעולה מלא עם הרשויות כדי לצמצם עד כמה שניתן את חסימות הכבישים לתושבי האזור.

בבאבוב 45 מציינים כי המרכז הרוחני החדש שיוקם בשנים הקרובות, צפוי לשמש את כלל תושבי בורו פארק לתורה ולתפילה, כאשר סוף סוף יזכו החסידים לבניין נאה ומרווח לפאר ולרומם את בית ה' ואת בית חסידות באבוב.