אאא

גורמים ישראלים בכירים מעריכים כי נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן יבקר בישראל בעוד כחודש, ב-14 ביולי. כך לפי הדיווח ב'וואלה'. יחד עם זאת, כפי שקרה לא אחת בשבועות האחרונים, המועד צפוי להשתנות.

עוד דווח כי הבית הלבן צפוי להכריז על הביקור כבר במהלך השבוע הקרוב. לפי הגורם ביידן יבקר גם בערב הסעודית וכן יפגש עם יורש העצק הסעודי בן סלמאן.

מבחינת ירושלים, ביקור בבירת ישראל ולאחר מכן ביקור בבירה הסעודית ריאד יכול להוות פריצת דרך ביחסי ישראל-סעודיה, כאשר לצד הישראלי יש אינטרס גדול להביא לנורמליזציה עם המעצמה הערבית במפרץ, הסמוכה לאיראן.

יש לציין כי ע"פ דיווחים קודמים, בן סלמאן סירב לענות לביידן כשצלצל אליו בנושא, אחרי שחש כי ארה"ב לא קשובה לצורכי סעודיה.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

בשבוע שעבר, סירבה מזכירת העיתונות של הבית הלבן, קארין ז'אן-פייר, לומר האם ביידן אכן יגיע לסעודיה, כאשר בכל מקרה מדובר על ביקור שיהיה לאחר נסיעתו הצפויה של ארה"ב לאירופה, שם צפוי להיפגש עם מספר ראשי מדינות.

בין לבין עתיד ביידן לנחות גם בישראל ולהיפגש עם ראש הממשלה נפתלי בנט, נשיא המדינה יצחק הרצוג ובכירים ישראלים אחרים - אך הבית הלבן טרם הודיע על כך רשמית בשל המצב הפוליטי הרעוע בישראל. כאמור, כעת יתכן וישנו כבר תאריך לביקור.

בתחילת החודש דווח כי בבית הלבן שוקלים ביקור של ביידן, במהלך ביקורו בישראל, במזרח ירושלים - דבר שיביע חוסר הכרה אמריקנית באחדות ירושלים. מדובר בצעד חסר תקדים שאף נשיא אחר לא עשה, אפילו לא הנשיאים הדמוקרטיים האחרונים ברק אובמה וביל קלינטון.